Taanduvate Eesti üksuste jälgedes

Jutud, mida on rääkinud Saksa poolel võidelnud isad, vanaisad, vanaonud jne ...
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1488
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas speedsta »

Kas sellest pudeli märgistuses miskit erilist ka või lihtsalt tavaline markeering?
soadf
Veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: N Aug 11, 2005 9:21 pm

Postitus Postitas soadf »

Pilt
Märgistus selline aga sorry pudel tagurpidi :lol:
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8174
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

:? No mina ei tea, minu pudelil põle ainsamatki kirja pääl?! Samas pole mul põhjust kahelda faktis, et tooja selle omakäeliselt kaevikust välja kookis?
Või siiski, äkki tegu pealesõja tsiviilprahiga!! :shock:
Kahju, et neile siltidega putlitele alla ei vahtinud.
Pilt

Põle miskit parata -KANA PEAB ikka asjal peal olema, mudu pole usutav!
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

speedsta kirjutas:Kas sellest pudeli märgistuses miskit erilist ka või lihtsalt tavaline markeering?
Ei ole seal nüüd hullult erilist miskit :D. Oluline üksnes see, et perioodi kaup ja ehe Marketenderware.
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2133
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

Ma saan Ivalo su jutust aru, et loobusid siis sellest kolahunnikust :shock: Aga jah, kui ruumi pole, siis pole vist midagi teha...
Aga jah, Kriuksuga tuleb vist võidu joosta Kurtnasse selle pudeli pärast, mul õnneks lühem maa sõita 8)
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8174
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Ei, mis ma loobusin, kamraadil kohta küll ja soov aretada sellist kodumuuseumi laadset kogu. Võtsin suure kruusi (siiani polnud ainumastki nõud), säärsaapad ja kasti seest sildid. Aga jah, mis puutub kastidesse, kankudesse jne. pole tõesti ruumi, kuhu toppida.
Mul nüüd ehitatud suur kapp, mis varjab kurja silma eest kogu mu kolu.
:wink:
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Ma pole oma putlitele ka perse veel vahtinud. Egas siis kõikidel polnud niimoodi märke küljes. Võeti ju ka suvalist kraami ja lükati sildid ja templid pääle. Ühesõnaga kui pole reljeefseid nummereid pudelil es tähenda et paha kraam oleks.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8174
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Kusagilt Sirgala või mis kandist said eelmine sügis vene taadid 2 kandilist ca 1 L putlit suure kirjaga küljel -WAFFEN-SS
Kasutaja avatar
lukk
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: E Nov 27, 2006 9:34 pm

Postitus Postitas lukk »

Kurtna laat on siis mai esimesel pühapäeval ehk 6. mai.
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Postitus Postitas plekkpea »

Ei märganud vaatama , kuid Puhatus ühe punkri juurde oli keegi kaevandamise ülejäägid riita ladunud. Oli teisi igas pikkuses ja värvuses. Oleks teand oleks põhjad õle vaadand. :)
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8174
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

See ront käib siis esimese järellainena eelmainitud toimetamiste punkt nr. 2 juurde (teraspunker) :D
See, kui huvitavam jäeti taadi poolt alles, ülejäänud 3 K-98 ronti rändasid vanarauda.
Pilt
Kasutaja avatar
BR00M
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: E Juul 03, 2006 6:23 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas BR00M »

ivalo kirjutas:See ront käib siis esimese järellainena eelmainitud toimetamiste punkt nr. 2 juurde (teraspunker) :D
See, kui huvitavam jäeti taadi poolt alles, ülejäänud 3 K-98 ronti rändasid vanarauda.
Pilt
Vanaraud sai nendele küll valeks kohaks aga miks nad sinna viidi? Kas sis taat ise lootis et saab hea rulli kätte vms?
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8174
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

No vana mehe asi, ju siis läksid koos muu kogunenud metalliga. Välja tulid muidu hoovist, mingi toru paneku käigus.
Taadil hoovis veel flaki positsioon, mille ümbrus olnud kunagi umbselt täis väljatulistatud hülsse.
Ehk õnnestub sealt omalegi lillevaas muretseda?
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Ehk õnnestub sealt omalegi lillevaas muretseda?
Tegu oli siis suurema FLAK-i positsiooniga kui 20 mm? Vai võtad "vaasi" mis mahutab 5 lumekellukest? :)
Kasutaja avatar
freiwilliger
Huviline
Postitusi: 605
Liitunud: E Sept 11, 2006 5:55 pm
Asukoht: Tallinn

putlid

Postitus Postitas freiwilliger »

Vahepeal oli siin juttu pudelitest, pesin siis ka oma kolmiku puhtaks, olid teised juba aastakese seda oodanud. Leidsin need möödunud suvel 69,9 põhjanõlvalt muu kaevajatest põlatud rämpsu hulgas, on teised ilusad ja väikesed- tumeroheline, heleroheline ja valge. Markeering põhja all: 0,35L. R.r.
R.
Vasta

Mine “Memuaarid/Memoirs”