Hoburakmed

Osta, müü ja vaheta ...
Kasutaja avatar
Baldhur88
Huviline
Postitusi: 318
Liitunud: L Dets 12, 2009 1:50 pm
Asukoht: Pernau

Re: Hoburakmed

Postitus Postitas Baldhur88 »

Sõps viis need USA lennuki jupid Pärnu muuseumi, lubati teha oma nurk, pildid ja puha. Väidetavalt käib ka miski tuvastamine nii lennuki suhtes kui ka meeskonna kohta, et kes , siis pulkade taga oli. Kas venelased või meie "kauaaegsed" "sõbrad".Eks näis?
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Re: Hoburakmed

Postitus Postitas gruppen »

Ma räägin nüüd sellest, et püsiekspositsioon ei ole lihtsalt suvaliste muuseumieksponaatide kogum mis on saali visatud ja siis siltidega varustatud. Sellel kõigel on oma point, ülesehitus. Suvalised hiljem juurde annetatavad/deponeeritavad esemed ei pruugi ülesehitusega haakuda. See on kõigi annetajate probleem, et miks minu asja kohe (kesksele) kohale muuseumis ei panda, sest see on nii rariteetne (minu jaoks). Kõigi teiste jaoks ei pruugi olla. Muuseumi ülesanne lisaks näitamisele on ka säilitamine ning järjepidevuse kandmine, mida ahju taga ei pruugi kunagi saavutada. Alati on võimalus ka ise näitus koostada ja seda siis ajutiste näituse plaani pakkuda mõnele muuseumile :wink:
Tööplaanid, m.h. näituste kavad ja plaanid koostatakse üldjuhul mitmeks aastaks ette (vähemalt enamus muuseume siiski ning tegelikult on see ka mõistlik) ning sinna sujuvalt sisse panna midagi mis eile annetati või deponeeriti...
Nüüd hakkab kohale jõudma või pean kuidagi kolmandat moodi proovima seletada, miks iga asi mis muuseumi jõuab, kohe püsiekspositsiooni ei jõua? Mõned ka muidugi jõuavad, mis olemasoleva ülesehitusega haakuvad ja juurde mahuvad.Üldiselt aga näituseid ei koostata arvestades, et äkki keegi toob midagi, mis võiks ka siia sobida ja jätame kuhugi tühimikke vahele.
Ainuüksi tööprotsess museaali arvele võtmisel, käitlemisel, puhastamisel - s.t. sinnamaani kus seda näidata võiks... Ma võin pikalt halada, sest ma olen seda kõrvalt näinud :lol:
Ja ärge arvake, et seda deponeeritud asja puhul ei tehta, arvestades tööjõu koormatust ei pruugi see "lauale" teps mitte homme-ülehomme jõuda. Muidugi tahaks iga inimene rinda kummi lüüa ja näidata, vot see seal on minu asi klaasi taga. Ma saan aru aga reaalsuses läheb sellega aega :)
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Hoburakmed

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Deponeeri jah!.Parem muidugi,kui kohe ära kingid,mida sa siin ikka deponeerid.Pärast pole,seda muret,et asja tagasi tahad ja ei anta.Võiksid deponeerida näiteks Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioonile.Julgen kinnitada,et hoiavad deposiiti hästi ja kohe esimesel nõudmisel ka tagastavad.Minu arust väga hea koht.Ega pole jah tegelikult ilus ise asja otsas istuda.Las ikka teised ka näevad.Edu deponeerimisel!
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Re: Hoburakmed

Postitus Postitas gruppen »

Haav hinge igaveseks
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Hoburakmed

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Kaugeltki mitte,kuigi mulje võib jääda.Ma olen nii paksu nahaga,et ei ole haavatav :wink: .Soovitan lihtsalt head kohta,kui jutt juba deponeerimise peale on läinud. Seda enam julgen soovitada,et oman vastavaid kogemusi. Läheksin isegi neid rakmeid vaatama,kuna pole enne näinud.Detaile olen isegi leidnud,kuid tervikut pole tõesti näinud.Vaatan,et ühel fotol on selle rakise küljes ketid.Vaat nende kettide küljes peaks olema hobuse EM.Vähemalt mina olen mõned nii leidnud.
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1105
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Hoburakmed

Postitus Postitas tonu »

Hall Kardinal kirjutas:Kaugeltki mitte,kuigi mulje võib jääda.Ma olen nii paksu nahaga,et ei ole haavatav :wink: .Soovitan lihtsalt head kohta,kui jutt juba deponeerimise peale on läinud. Seda enam julgen soovitada,et oman vastavaid kogemusi. Läheksin isegi neid rakmeid vaatama,kuna pole enne näinud.Detaile olen isegi leidnud,kuid tervikut pole tõesti näinud.Vaatan,et ühel fotol on selle rakise küljes ketid.Vaat nende kettide küljes peaks olema hobuse EM.Vähemalt mina olen mõned nii leidnud.
Oleks huvitatud kettidest küll kui neid pakkuda kellelgi oleks saaks komplekti veel rohkem täis
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Hoburakmed

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Mul üks on. Em-i andsin kunagi kellelegi ära.
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1105
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Hoburakmed

Postitus Postitas tonu »

Siin näeb ka jutuks olevaid rakmeid mis usaldatud kasutamiseks ühele lõbusale legionärile :D
Manused
Bundesarchiv_Bild_101I-177-1465-16,_Griechenland,_Soldaten_der_-Legion_Freies_Arabien-.jpg
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Hoburakmed

Postitus Postitas faust »

Paar skeemi, kuidas asju hobusel kasutati:
s-harnais-25.jpg
s-harnais-25.jpg (141.2 KiB) Vaadatud 8939 korda
s-harnais-25-selle.jpg
s-harnais-25-selle.jpg (134.93 KiB) Vaadatud 8939 korda
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
Vasta

Mine “Ost & Müük/Buy & Sell”