1. leht 1-st

M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitatud: T Sept 24, 2013 10:18 am
Postitas aleks

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitatud: N Nov 14, 2013 11:10 am
Postitas Ave
Tegemist on Naiskodukaitse hõberistiga.
Hõberisti antakse välja Naiskodukaitsesse mittekuuluvatele Eesti ja välisriigi kodanikele või Naiskodukaitse toetaja- ja auliikmetele organisatsioonile osutatud väljapaistvate teenete eest. Hõberisti võib anda erilise austuse märgiks ka isikule, kelle silmapaistev isiklik tegevus on vastavuses Naiskodukaitse poolt järgitavate aadetega.

Tegelikult on mul küsimus, et kuidas sellised asjad osta.ee-s müüki satuvad? Kuna praegused hõberistid on nummerdatud minu teada alates 2006. aastast, siis peab olema tegu kas enne seda saadud ristiga või on keegi lasknud kollektsiooni mõttes selle eraldi teha. Ma väga loodan, et keegi oma teenete eest saadud märki lihtsalt turul maha ei parselda, see poleks küll ilus...me ei anna neid suvaliselt igaühele, vaid ikka pikaajaliste teenete eest! :(

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitatud: N Nov 14, 2013 12:04 pm
Postitas labidamees
Piinlik jah.Tegelikult oleks mul sama küsimus ka Erika Salumäele.

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitatud: N Nov 14, 2013 6:53 pm
Postitas Borja
Rahune maha, kulla AVE :wink:

Kõigi maade antiigipoed ja militaarfoorumid on täis riiklikke ja ühiskondlike organisatsioonide aumärke - ütleks isegi, et just selle staffi äri ongi kõikvõimaliku antiigi valdkonnast kõige käiberikkam... Nii et ära põe oma "püha" ristikese pärast (ja ära mängi usklikumat kui Rooma paavst ise) vaid katsu lihtsalt aru saada, et oligi vaid aja küsimus, millal ka need naiskodukaitse liiliaristikesed vabaturule ilmuvad...

Ja tule alla oma elevandiluust tornikesest - alla selle patuse kogujate maa peale :mrgreen:

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitatud: N Nov 14, 2013 7:17 pm
Postitas lauri
Ei tohiks inimesi hukka mõista kes oma medaleid ja aumärke müüvad, teadmata nende kogu tausta. Võib-olla päästab see müük nende elu ja tervise.

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitatud: N Nov 14, 2013 10:20 pm
Postitas Ave
Ma olen äärmiselt rahulik, esitasin lihtsalt küsimuse ja näen, et olen sattunud karmide meeste karmi ja patusesse maailma! ;) Meil ongi ilmselt põhjust hakata nende väljaandmist piirama, ehk siis ka hind tõuseb kunagi ja keegi saab endale selle müümise eest ka midagi asjalikku lubada! Eks ma sellepärast ju siin olengi, et parimatelt õppida! Näed, täna juba sain targemaks!

PS! See tornike kukkus mul puruks juba aastaid tagasi! :)

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitatud: N Nov 14, 2013 11:14 pm
Postitas labidamees
Bachi sõnul ei tohiks sellised ajaloolised esemed oksjonile sattuda, kuna need võviad sattuda kollektsionääride kätte ehk tavalised spordihuvilised ei pruugi neid medaleid enam kunagi näha, kirjutab AP.
:mrgreen:
http://sport.postimees.ee/2597722/roki- ... de-muumist

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitatud: R Nov 15, 2013 8:54 am
Postitas divine
Ave kirjutas: olen sattunud karmide meeste karmi
Komistasid lihtsalt meie foorumi Karmi Mehe otsa 8)

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitatud: R Nov 15, 2013 9:17 am
Postitas Borja
labidamees kirjutas:Bachi sõnul ei tohiks sellised ajaloolised esemed oksjonile sattuda, kuna need võviad sattuda kollektsionääride kätte ehk tavalised spordihuvilised ei pruugi neid medaleid enam kunagi näha, kirjutab AP.
:mrgreen:
http://sport.postimees.ee/2597722/roki- ... de-muumist
Selle BACH´i nimelise tegelase jutt on tavaline poliitkorrektselt sisutühi ja eluvõõras mula - vastutuult pissimine ühesõnaga :lol:

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitatud: R Nov 15, 2013 9:56 am
Postitas grahv
Läheb küll juba täiesti algsest teemast välja ja vabandan sellepärast austet teema algataja ees aga ... Borja, kogu austusest sinu kui terade spetsialisti vastu, tekib mul aegajalt küsimus, et saad sa nagu mingitmoodi rahulduse sellest kui valgustad maailma oma püha ja karmi tõega. Jah, nii riiklike kui ka teisi autasusid müüdi verem, müüakse praegu ja jäädaksegi müüma. Kui keegi avaldab imestust, et temajoks mingit tähendust omav aumärk on müügis siis on see minu arvates normaalne. Kui sulle antud "ristikesed" sulle midagi ei tähenda siis tee nendest lante ja mine kalala kui tahad, sügavalt sinu sisetunde küsimus.
minu pika ja ilmselt ka tavalise poliitkorrektselt sisutühja ja eluvõõra mula lühike mõte on selles, et ära targuta koguaeg. Asju saab õelda ka lihtsamalt ilma kedagi maha tegemata - a la elevandiluust tornike ja "püha" liiliaristike jne.

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitatud: R Nov 15, 2013 4:55 pm
Postitas aleks
Ave kirjutas: Tegelikult on mul küsimus, et kuidas sellised asjad osta.ee-s müüki satuvad? Kuna praegused hõberistid on nummerdatud minu teada alates 2006. aastast, siis peab olema tegu kas enne seda saadud ristiga või on keegi lasknud kollektsiooni mõttes selle eraldi teha. Ma väga loodan, et keegi oma teenete eest saadud märki lihtsalt turul maha ei parselda, see poleks küll ilus...me ei anna neid suvaliselt igaühele, vaid ikka pikaajaliste teenete eest! :(
Müüki satuvad nagu kõik teisedki märgid ja medalid. Antud teeneteristi kohta kahjuks mingit täpsemat inffi mulle kaasa ei antud. Paraku on nende müümistega ikka nii, et kui üks inimene võib ju omi teenetemärke hinnata ja hoida siis teisel mehel/naisel või pärijatel on sellest juba suva. Nii on ka minu kogus KL teeneteriste ja numbrilisi märke mida on müünud omanik ise ja sugulased, üks neist isegi numbriga 1!!! Müüakse ka solvumisest, aasta paar tagasi pakuti ühe altkäemaksu võtnud liikluspolitseniku komplekti koos dokumentidega! See, et igasuguseid ametkondlikke teenetemärke praegu veel vähe müügis on, on lihtsalt aja küsimus. Arvestades seda, kui palju neid erinevaid variante on tehtud ja jagatud siis 10 - 20 aasta pärast, ennustan, on turg nendega üleujutatud.

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitatud: R Nov 15, 2013 6:54 pm
Postitas grahv
Nii ongi nagu aleks kirjutab. Seletus lihtne, üheselt mõistetav ja mitte kellelgi ära tegev. Borja katseta ka mõnikord nii :)

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitatud: R Nov 15, 2013 7:43 pm
Postitas Borja
grahv kirjutas:Nii ongi nagu aleks kirjutab. Seletus lihtne, üheselt mõistetav ja mitte kellelgi ära tegev. Borja katseta ka mõnikord nii :)
See, et igasuguseid ametkondlikke teenetemärke praegu veel vähe müügis on, on lihtsalt aja küsimus. Arvestades seda, kui palju neid erinevaid variante on tehtud ja jagatud siis 10 - 20 aasta pärast, ennustan, on turg nendega üleujutatud.
Kui aatemees grahv viitsib mu varasemad postid uuesti üle lugida, siis ta näeb, et tema poolt kiidetud aleks ainult kordas üle minu sõnumit.
Aga kui nüüd kristalselt aus olla, siis minu arust juba liiga palju tähelepanu siin militaarantiigi foorumis ühele suht mõttetule liiliaristikesele.

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitatud: R Nov 15, 2013 9:40 pm
Postitas ppp
Borja kirjutas:Aga kui nüüd kristalselt aus olla, siis minu arust juba liiga palju tähelepanu siin militaarantiigi foorumis ühele suht mõttetule liiliaristikesele.
Kes on teemasse kõige rohkem postitanud? :wink: