Tuvastamiseks

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Vasta
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1105
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: tuvastamiseks

Postitus Postitas tonu »

Lisan lähivõtteid ostast varastatud tänapäevase ja minu tuvastamisel olevast. Matriitsid on igal juhul erinevad mis ei tähenda muidugi seda,et tänapäeval ühe matriitsiga kõik valmistatud on. Mis puutub mutrisse siis Tavasti oma sobib keermelt ideaalselt. Kahjuks tänapäevast mutrit proovimiseks ei ole.
Manused
ak uus3.jpg
ak uus3.jpg (30.74 KiB) Vaadatud 10642 korda
ak uus.jpg
ak uus.jpg (33.08 KiB) Vaadatud 10642 korda
aspirant tagant.jpg
aspirant AK2.jpg
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2136
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Re: tuvastamiseks

Postitus Postitas LoCo »

võrdlus.jpg
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8157
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: tuvastamiseks

Postitus Postitas uscha »

Tuunisin Su pilti veidi.
Manused
võrdlus copy.jpg
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1105
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: tuvastamiseks

Postitus Postitas tonu »

Tänud! Asi järjest segasemaks läheb :lol: Nüüd on meil siis neli erinevat koos LoCo oma on selgelt ümaram nagu mul olemasolev Sk ja keskkujund ka võrreldes teistega erinev. Kui vaadata mõõga käepidemeid siis ka erinevad ja minu omal takkatipuks email rohkem lillakassinine.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: tuvastamiseks

Postitus Postitas funker »

Tõnu omal on A mõlema "haru" keskel täpikesed, teistel ma seda ei näe.
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1105
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: tuvastamiseks

Postitus Postitas tonu »

Jah. Tuleb tõdeda,et minu oma kaasaegsega kõige sarnasem või on tõesti kätte sattunud äärmiselt haruldane Leningradi koopia :shock: Äsja just teematanud ühe tuttavaga kes ka suht pädev, teadis öelda ,et Tavasti seibmutril oli muidugi teine keere mis ei sobi koopiaga ja ei tohiks sobida ka tänapäevasega. Minu omaga aga sobib. No ei tea :roll:
Ben
Huviline
Postitusi: 545
Liitunud: K Okt 08, 2008 11:52 am
Asukoht: Tallinn

Re: tuvastamiseks

Postitus Postitas Ben »

vaataks nüüd veel üht aspekti - mis värvi metallist rist on. Mulle tundub pildi järgi, et Tõnu oma on hõbedane sellal kui ülejäänud kaks on kullatud. Mul endal on (kaasaegse) esimese seeria seeria märk aastast 1998, mille kvaliteet on nigel ja kandmise tulemusel võttis ta punaka varjundi aga mitte kullatu moe. Märkide kvaliteet olevat küll vahepeal tõusnud, aga värv sama. Mina pole näinud ühtegi EW aegset, mis ei oleks vähemalt mõningate kullatise jälgedega.

B.
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1105
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: tuvastamiseks

Postitus Postitas tonu »

Ben kirjutas:vaataks nüüd veel üht aspekti - mis värvi metallist rist on. Mulle tundub pildi järgi, et Tõnu oma on hõbedane sellal kui ülejäänud kaks on kullatud. Mul endal on (kaasaegse) esimese seeria seeria märk aastast 1998, mille kvaliteet on nigel ja kandmise tulemusel võttis ta punaka varjundi aga mitte kullatu moe. Märkide kvaliteet olevat küll vahepeal tõusnud, aga värv sama. Mina pole näinud ühtegi EW aegset, mis ei oleks vähemalt mõningate kullatise jälgedega.

B.
Märk ise on valgest metallist ja üle kas lakitud,et saavutada kuldne varjund. Sk originaal EW aegne on mul sarnase varjundiga kuid mitte nii palju kulunud. LoCo omal tundub keskosa AK suisa punasest vasest olema?
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1105
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: tuvastamiseks

Postitus Postitas tonu »

Aga viruta oma märgi pilt ka siia üles ehk saame veel asja segasemaks :wink:
Ben
Huviline
Postitusi: 545
Liitunud: K Okt 08, 2008 11:52 am
Asukoht: Tallinn

Re: tuvastamiseks

Postitus Postitas Ben »

otsin kodus üles, olen selle sahtlisse ära pannud. AK on lahkunud ka.
õpetaja
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: N Sept 08, 2005 2:56 pm
Asukoht: EW

Re: tuvastamiseks

Postitus Postitas õpetaja »

Äsja just teematanud ühe tuttavaga kes ka suht pädev, teadis öelda ,et Tavasti seibmutril oli muidugi teine keere mis ei sobi koopiaga ja ei tohiks sobida ka tänapäevasega.
Keere pole millegi näitaja. Ilmselgelt on tegu kaasajal valmistatud varase märgiga. Miks? Sest varased märgid on emaileerimise kopeerimise võimetuse tunnusena teise kujuga kui kopeeritavad.
Kirjutasin meelega raskestiseeditavalt 8) , siis jääb meelde. Lihtsalt selline pisiasi, tehniline nüanss, mida toonased meistrid mitte just sageli ei avalda. Taasiseseisvumise järel märke küll emaileeriti, kuid emaili iseärasuste tõttu ei suudetud/tahetud kumeraid märke eriti teha.

Loomulikult võin ka eksida ja tuhat vabandust kui õnnelikule omanikule meelehärmi valmistasin...

terv
õ
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1105
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: tuvastamiseks

Postitus Postitas tonu »

õpetaja kirjutas:
Äsja just teematanud ühe tuttavaga kes ka suht pädev, teadis öelda ,et Tavasti seibmutril oli muidugi teine keere mis ei sobi koopiaga ja ei tohiks sobida ka tänapäevasega.
Keere pole millegi näitaja. Ilmselgelt on tegu kaasajal valmistatud varase märgiga. Miks? Sest varased märgid on emaileerimise kopeerimise võimetuse tunnusena teise kujuga kui kopeeritavad.
Kirjutasin meelega raskestiseeditavalt 8) , siis jääb meelde. Lihtsalt selline pisiasi, tehniline nüanss, mida toonased meistrid mitte just sageli ei avalda. Taasiseseisvumise järel märke küll emaileeriti, kuid emaili iseärasuste tõttu ei suudetud/tahetud kumeraid märke eriti teha.

Loomulikult võin ka eksida ja tuhat vabandust kui õnnelikule omanikule meelehärmi valmistasin...

terv
õ
Ei valmista meelehärmi midagi, otse vastupidi! Kui kuidagi asjasse selgus tuleb siis igati hariv mitte ainult minule vaid üsna suurele hulgale foorumikaaslastele. Kõik tähelepanekud ja kogemustele põhinevad arvamused ja tähelepanekud on teretulnud.
Muideks just panin tähele ka nüansi,et sinise tausta sisenurgad on minu omal teravad aga uscha ja LoCo omadel ümarad ja raam kitsam
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1105
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: tuvastamiseks

Postitus Postitas tonu »

Mida võiks tähendada 1RM-l peale kleebitud mark 1,20 ja teine 500 ?
Manused
1095049_545498405516551_1650991915_n.jpg
1095049_545498405516551_1650991915_n.jpg (41.06 KiB) Vaadatud 10322 korda
õpetaja
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: N Sept 08, 2005 2:56 pm
Asukoht: EW

Re: tuvastamiseks

Postitus Postitas õpetaja »

Pööra rahatähe teine külg ja võimalik, et vastus on seal... Vahest on raha lihtsalt parandatud... et päris katki ei rebeneks.

terv
õ
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1105
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: tuvastamiseks

Postitus Postitas tonu »

õpetaja kirjutas:Pööra rahatähe teine külg ja võimalik, et vastus on seal... Vahest on raha lihtsalt parandatud... et päris katki ei rebeneks.

terv
õ
Ei pääse mõnda aega oma rahapatakale ligi kuid minule küll ei hakanud silma mingisugust raha parandust. Kui mõne nädala pärast selle pilguga hoolega üle olen vaadand siis oskan kindlalt vastata.
Vasta

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”