Kastid ja pudelid

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Vasta
Kasutaja avatar
General
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: P Okt 15, 2006 12:34 pm
Asukoht: Lakoonia

Kastid ja pudelid

Postitus Postitas General »

Tere-tere!

Oskab keegi soovitada sõja-kaste kus oleks hää stiilselt hoiustada ja transportida õllepudeleid?
Malliks võiks võtta tänapäeva saku pudla. Ise olen mõelnud miinikohvritele, kaikakasti restid peaksid olema pudelite jaoks vist liiga pikad ja kitsad?

Kui kaste ette sööta mulle ei oska, siis ehk mõnda linki kust saaks täpseid mõõte sõjaaegsete kastide kohta! Sobima peaksid mõlema poole omad.

Aitäh!
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: Kastid ja pudelid

Postitus Postitas speedsta »

Häbi kohe lugeda, kastide lehekülg peaks juba igalühel seljaajus talletunud olema.
http://wehrmachts.kisten.free.fr/categories.htm
Kasutaja avatar
General
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: P Okt 15, 2006 12:34 pm
Asukoht: Lakoonia

Re: Kastid ja pudelid

Postitus Postitas General »

Eks ma siis tänan jah, ent konnasööjate keelt ma veel ei mõista, pealegi mõtlesin, et ehk keegi oskab oma kogemustest kiirelt pajatada. :lol:
uudishimulik
Veteran
Postitusi: 1191
Liitunud: T Nov 07, 2006 2:35 pm
Asukoht: Tartu

Re: Kastid ja pudelid

Postitus Postitas uudishimulik »

Veinipudelite hoidmine teada tuntud: http://wehrmachts.kisten.free.fr/panier_75mm_ig18.htm
Aga Prantsuse lehel kastide mõõdud ju täielikult olemas. Eks ikka ise peab mõtlema ,arvutama,vaevanägema. :D
sturman
Huviline
Postitusi: 498
Liitunud: P Mär 23, 2008 5:15 pm
Asukoht: võrumaa,antsla

Re: Kastid ja pudelid

Postitus Postitas sturman »

endal olemas üks esimese vabariigi aegne õllekorv 20 pudelile.väga hea pudeleid hoida ja tõsta-sangad ka küljes.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Kastid ja pudelid

Postitus Postitas funker »

sturman kirjutas:endal olemas üks esimese vabariigi aegne õllekorv 20 pudelile.väga hea pudeleid hoida ja tõsta-sangad ka küljes.
Noo - näita ikka välja!
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Kastid ja pudelid

Postitus Postitas divine »

osta.ee-s hakkas eile silma üks Bliebernichti õllekast, tasub proovida sealset otsimootorit.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
sturman
Huviline
Postitusi: 498
Liitunud: P Mär 23, 2008 5:15 pm
Asukoht: võrumaa,antsla

Re: Kastid ja pudelid

Postitus Postitas sturman »

kahjuks pilti panna ei saa.läpakas uus ja ei ole veel selgeks saanud.poiss koju tuleb, siis proovib panna-ta rohkem arvutifänn,kui mina.vabandan.
1661
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: R Sept 09, 2005 3:29 pm
Asukoht: Valga

Re: Kastid ja pudelid

Postitus Postitas 1661 »

Tere.
Kasutan klaastaara hoidmiseks selliseid kaste.
PC303044.JPG
PC303047.JPG
Kast Naukseni/Naukschen mõisast. 1919. aastal kasutasid mõisa oma baasina Eesti sõdurid, kes olid Vabadussõjas Läti poolele appi tulnud. Arvatavasti ei käitunud nad eeskujulikult, sest on säilinud tollase mõisavalitseja ülestähendused mõisa kaotustest eestlaste käe läbi veebruarist kuni juunini 1919.
Toodi kaasa kaks pronksist lõvi mis hiljem paigaldati Valga soomusrongide kasarmu sissepääsu juurde. Ja kaks Naukscen kirjaga veinikasti nr 11 ja 13. Need kastid on minu käe läbi päästetud ajaloo prügimäele sattumisest. Muidugi oli kaasatoodud ja joodud kraami rohkem aga rohkemale pole peale sattunud.

Toomas.
Vasta

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”