Raamatud Eesti sõjaajaloost ...

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Vasta
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

!!!

Postitus Postitas kortik »

Kolm Kuuske ja Tuline värav on ka minu lemmikraamatud.Pealegi olen eputrilla-Kolmes Kuuses paar korda minu isast juttugi olnud.....Remmelgas on kasutanud küll kolmekümnendate aastate nime-dr Johans, kuid selleks ajaks oli isa juba pea 10 aastat lihtsalt Juhans (mitte Johas-Juhans).
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

?????

Postitus Postitas kortik »

Aga nüüd panen pirni.


Avastasin riiulilt "geniaalse", peaaegu 600 lk paksuse raamatu."SAKSA FAšISTLIK OKUPATSIOON EESTIS" 1947.a Poliitiline Kirjandus. Panin selle šedöövri nimekirja, kuna vaatasin, et kamraad Kriuks sellisel kirjandusel.Pealegi on minu poolt kirjeldatud üllitises seltsimees L.Aisenstadt kirjutanud terve peatüki kõlava nimega :Saksa okupantide nn "eesti leegion".

Toon mõne lause sellest kirjatükist: "....ent metsadest ja soodest on oma urkaist välja roninud kõiksugune fašistlik rämps, kõik,kes ootasid saksa "vabastajaid",et saada tagasi oma vabrikud, majad ja sissetulekud (aru ei saa, mis selles halba on, kui maja või tehase tagasi saab!?), kõik need, kes müüsid end sakslastele ihu ja hingega.......eesliinile sakslased ei julge neid siiski lasta, kuid kindel on see, et nad teenisid sakslasi sellise andumusega ja hardumusega.........organiseeritakse kärarikkaid propaganda retki eesti vabatahtlikke külastama.Piltidelt vaatavad meile otsa hästisöönud noored inimesed, kes elavad oma idüllilistes punkrites ja hooplevad olematute kangelastegudega......osa neist reeturitest ja roimareist on saanud juba oma teenitud palga, osa neist aga ootab veel ÕIGLAST kohtumõistmist ja timukanööri (huvitav, kas nagu Hando Ruus?)
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
soadf
Veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: N Aug 11, 2005 9:21 pm

Postitus Postitas soadf »

ent metsadest ja soodest on oma urkaist välja roninud kõiksugune fašistlik rämps :lol: :lol: :lol: :lol:
soadf
Veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: N Aug 11, 2005 9:21 pm

Postitus Postitas soadf »

"Tiigrid poris" on Eesti keelne ka olemas?
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

???

Postitus Postitas kortik »

"Tiigrid poris"-minu jaoks absoluutselt võõras väljaanne.Mileest see raamat on? Ja kui sa juba küsid, et kas eesti keelne on olemas, siis mis keeles ta olemas on? Valgusta palun.
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
soadf
Veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: N Aug 11, 2005 9:21 pm

Postitus Postitas soadf »

Peaks olema 1944 lahingud Narva ruumis.Olemas on Vene ja Inglise keeles,vist Saksa keeles ka.
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Häbi.....

Postitus Postitas kortik »

Häbi.....aga polegi kuulnud.Kas "Tiigrid"poris peetakse silmas tanke?
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
soadf
Veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: N Aug 11, 2005 9:21 pm

Postitus Postitas soadf »

Tigers in the Mud Ma arvan kull ,et tanke peetakse silmas. http://www.militaar.net/viewtopic.php?t ... c&start=60
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8183
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Tegu Otto Cariuse memuaaridega , mis nägid trükivalgust (kui ma nüüd ei eksi) 1960 aastal. Tõlgitud jah mitmesse keelde , vene keelne ilmus 2005.
Eesti lahinguid kirjeldab päris pikalt. Narva lahing ja Krivasoo kõrvade lõikamine ilusti sees. Siis pakiti tiigrid eestimaal kokku ja saadeti Pihkva ruumi.
Kaks pihtasaanud rimakat jäidki pilpaikslastuna (sapöörid) meile Auvere kanti maha.
Üks eesti tiigriküttide aabitsaid. :wink:
Soovitan , hindki oli ostes 50 EEK

PS Muide mees kasutas algallikana oma päevikut.
soadf
Veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: N Aug 11, 2005 9:21 pm

Postitus Postitas soadf »

Palve modedele tehke teema kleepuvaks.
Kasutaja avatar
Kuperjanov
Huviline
Postitusi: 879
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:46 pm

Postitus Postitas Kuperjanov »

Kui jutt juba II MS teemalistele raamatutele läks, siis otsisin kapipõhjast välja ühe huvitava raamatu, mille saamislugu ma enam ei mäleta. Nikolai Afanasjev´i "Suur Isamaasõda 1941-1945". Tegelt see ei olegi nagu raamat, vaid rohkem pildialbum. Raamatus on 256 lk ja minu silma järgi peaks seal olema üle 1000 pildi. Peaaegu iga pildi juures on ka pilti kirjeldav tekst nii eesti kui vene keeles. Pildid on enamasti vist vene sõjaväest aga pole jõudnud seda veel põhjalikumalt uurida. Igastahes on pilte Nõukogude väepealikest, Stalingradi kaitsmisest jne. Silma jäi muide ka allveelaev "Lembitu" pilt. Raamatu lõpupoole on pilte ka Eestist. Muidu üritatakse piltide abil näidata Venemaa teekonda "suure võiduni". Algab see raamat sellise lausega: fotoalbum nõukogude rahva suurest kangelasteost verises võitluses fašistliku Saksamaa ja tema satelliitide relvajõudude vastu. Neid tekste seal raamatus lugedes, on kohe aru saada, et raamat on venemaad ülistav aga see ei riku pilte. Pildid on tõesti vaatamist väärt.
Vabadus on habras aare, mida oleme valmis kindlalt kaitsma!
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

...

Postitus Postitas kortik »

"Venelased relva SS-is" (raamatutel pole trükivärvgi õieti kuivanud)...
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
Soldat
Kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: N Juun 01, 2006 5:08 pm
Kontakt:

Postitus Postitas Soldat »

Kõigil noortel ja ka vanadel vaata, et kohustus lugeda läbi selline teos -
Erich Maria Remarque "Läänerindel muutuseta"
Isiklik lemmik ja paneb nii mõnegi asja üle mõtlema.
Alati palun pakkuda fotosid 1918. - 1920. a. Eesti sõdurid mundris. Soodsalt!
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

+++

Postitus Postitas kortik »

Õige, Soldat.Väärt teos. Aga noorusest tuleb meelde selline tore teos nagu "Werner Holti seklused". Polnud ka paha.

Hea raamat on "Ohvitseride vabrik"-Saksa sõjakoolist, autorit kahjuks ei mäleta, raamat oli vene keelne, kuid kes keelt valdab, soovitan soojalt läbi lugeda.
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Aga noorusest tuleb meelde selline tore teos nagu "Werner Holti seklused".
Aga normaalselt loetav on ainult I osa. II osa on juba selline punane pada, et lausa kole ( arusaadavalt oli see I osa ilmumiseks eluliselt vajalik :wink: ). Vanaraamatu kauplustest võib huviline seda raamatut täitsa küsida ja saada ...
Vasta

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”