Ikškele laat

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Vasta
Üksik Hunt

Ikškele laat

Postitus Postitas Üksik Hunt »

Pühapäeval toimub siis Lätis Ikškeles laat, see meie Kurtna analoog, kellel huvi soovitan külastada, aga seoses sellega oleme me ka uschaga sõidus ja kui kellelgi pakilisi küsimusi paluks kontakteeruda telefoniga.
gaasimask
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: R Aug 12, 2005 11:22 am

Postitus Postitas gaasimask »

kas 4 juuni siis?Eelmine aasta käisin-täielik pettumus :evil:
Kasutaja avatar
moosivaras
Huviline
Postitusi: 147
Liitunud: N Jaan 05, 2006 12:13 am

Postitus Postitas moosivaras »

gaasimask kirjutas:kas 4 juuni siis?Eelmine aasta käisin-täielik pettumus :evil:
mis seda pettumust siis põhjustas?? kõrge hind või väike valik??
"Sõja ajal seadused vaikivad."
"Kuni eksisteerivad suurriigid, on sõda vältimatu."
"Kui ihkad rahu, siis valmistu sõjaks."
"Sõda on poliitika jätkamine teiste vahenditega."
"Kiireim viis sõja lõpetamiseks on selle kaotamine."
gaasimask
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: R Aug 12, 2005 11:22 am

Postitus Postitas gaasimask »

väike valik ja kõrge hind :x
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

???

Postitus Postitas kortik »

Vaevalt, et enam leiab sellise laada/messi, kus oleks suur valik ja väike hind......Kahjuks need rongid ammu ära sõitnud.Ja see, mis tundub praegu kallina ja ostmata jääb, selle eest tuleb aasta pärast ikkagi kaks korda enam maksta....Kurb, kuid fakt!
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Ega jah , kisu mindki sinna Lätti. Sai eelmine sügis ära nähtud. Peamised müüjad käivad ka meil siin Kurtnas ja tõesti olin pettunud. Lätakatemaa suurem ja rahvastki 3 korda rohkem , kuid jäi mede omale alla.
Kaevatud rauda oli küll rohkem , asine kaup käib ikka eelneval leppel ja omaderingis. Kukkus nüüd kuidagi antireklaamina välja - seda ma küll ei tahtnud. Aga nagu öeldakse -päevad(laadad) pole vennad.
tõnuv
Huviline
Postitusi: 226
Liitunud: E Sept 05, 2005 12:48 pm
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas tõnuv »

Tulen just Lätist ja võin väita, et loll kes ei läinud.Kuigi plats väiksem, oli osta küll ja hinnad madalamad ja tingitavad. Ja nagu eespool öeldi, kes täna ei osta see homme ilma.Rääkisin mehega, kes eelmisest suvest saati ära müünud 100 Fausti vart. Vaid 4 oli järgi.Oli muidugi "head hinda" ka aga vähem kui Kurtnas. Lisaks oli eesti meestel asju ühes, mida nad kodus ei müü...
Ettetellitav Kurtna oli lõunanaabrid eestlaste vastu tigedaks teinud, aga usun, et latid mida neile jätsime leevendasid rahvustevahelist vaenu...
Eesti keelt oli rohkem kuulda, kui läti keelt.
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

Olin juba pealelõunal Lätist tagasi ja samad sõnad, mis peale Kurtnatki- asi mandub täie hooga ja varsti muutub mõttetuks taolistel üritustel osalemine.
Aga eks igal mehel ole oma tase ja omad huvid. Tõenäoliselt mõni tükk, mida ise kaugeltki ei tahaks vaadata, teeb teise mehe jälle õnnelikuks. :)
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Postitus Postitas brunner »

Jah,mönel inimesel on raskelt vedanud-Tore oli näha säravaid ja optimistlikke Saarlasi! Kahetsen ,et ei jöudnud Lätimaale!
Ei tea mis härra Üksik Hunt asjast arvab?
Tänan raamatu eest-sain pohmakast lahti!
Meine Ehre heisst Treue http://sojavaramuuseum.ee/
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Fausti vars

Postitus Postitas kortik »

Küsin lihtsalt silmaringi laiendamiseks-kui palju Fausti varre eest küsitakse?
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Üksik Hunt

Postitus Postitas Üksik Hunt »

Sai siis ka Lätist tagasi jõutud ja paneb imestama siin eelnevate kamraadide arvamuste erinevus ja pigem ühtin Tõnuvi arvamusega kui Raudristi omaga, igaljuhul maaalalt oli Ikškele juba Kurtnale järgi jõudnud ja erinevalt Kurtnast oli valik oluliselt parem, müügil oli ka originnal SS kiivrikate, hulgim SS pandlaid ja ka tehnikat millest meil siin Eestis võib undnäha. Muidugi hinnad tõusevad aasta aastalt, aga see ju loomulik, sest ajaga tõuseb ka asjade väärtus. Ise suutsin seal mingi 1000 latti ära kulutada ja kui seal midagi müüa poleks olnud poleks ma ju seda teinud :D .
Samas kirjutan sellest jutust, miks lätlased kurtnas müügikohti ei saanud, lihtsalt on lätlased jagunenud nagu eestlasedki kruppidesse, kes teistes konkurente näevad. Ma isiklikult edastasin mingi kuu ennem kurtnat lätti kõik info mis oli seotud Kurtna laadaga (tõlkides selle eelnevalt vene keelde), aga seda ei jagatud lihtsalt kõigile huvilistele, mõttega juba eos konkurentsi suretada - vot siuke on bisnes lätimoodi.
tõnuv
Huviline
Postitusi: 226
Liitunud: E Sept 05, 2005 12:48 pm
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas tõnuv »

Just. Näiteks ostis eesti mees mootorratta järelkäru.Lätlane keeras rattad ka veel alt ära.Originaalvärviga Flaki sihikut hoidsin käes ja kui see võltsing oli, siis hakkan parem võltsinguid koguma.
Kibestunud hr raudrist oleks võinud ju osta ideaalses korras langevarjuri kiivri. Aga ma millegipärast ei usu, et isegi lätis memmekesed 61 aastat hoidsid taevast alla sadanud mehe peakatet riietekapis.
Fausti vars nagu ma Sõrve metsast neid toon oli 5 latti. Kirjadega vart nägin soomlase pihus. Ja see oli ainus.
Mäda ahjutoru kilbi eest küsiti 45 eurot.
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

Hr. raudrist ei ole grammi võrragi kibestunud, vaid konstateerib fakte (omast vaatevinklist). Vastupidi- olen rõõmus, kui keegi midagi oma kogusse leidis või muidu head äri tegi. Nägin nii kiivrikatet, kui muudki. Ei oska nendest asjadest kahjuks (või õnneks) eriti lugu pidada.
Igal kingsepal omad liistud.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
soadf
Veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: N Aug 11, 2005 9:21 pm

Postitus Postitas soadf »

Olen laadalt tagasi ja Saksa asjade valik oli suurem,kui Kurtnas ja hinnad ka odavamad. http://www.zone.ee/soadf/Lttilaat/ Isa tegi löppus möned pildid ka.Ja köige löppus on minu ostetud asjad.
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Täiesti šeff laat oli. Jäin väga rahule. :twisted:
Aga mina olen Moskvas käinud!
Vasta

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”