Ikškele laat

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Vasta
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Re: Ikškele laat

Postitus Postitas plekkpea »

plekkpea kirjutas:hhk
Räägib, et pilt peab olema nii ja nii suur, kuid mul nii ja nii suur, seega jälle käpuli.
10 ploomi=3 õuna, 1pirn. 6 ploomi, 1 õun= 1 pirn. Mitu ploomi kaalub 1 pirn?
uudishimulik
Veteran
Postitusi: 1191
Liitunud: T Nov 07, 2006 2:35 pm
Asukoht: Tartu

Re: Ikškele laat

Postitus Postitas uudishimulik »

plekkpea- Kas tarisid Tiiger II hülsi Eestisse :D
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Ikškele laat

Postitus Postitas divine »

plekkpea kirjutas: Räägib, et pilt peab olema nii ja nii suur, kuid mul nii ja nii suur, seega jälle käpuli.

Vat see ongi see, miks ma keeldun läbi selle saidi oma pilte laadima- kesse maksab memme vaeva?

Taavi, äkki tarkvara ikkagi võimaldab teha nii, nagu paljudel muudel saitidel, et üleslaadimise käigus pilt ise foorumi nõuetele vastavad volüümid omandaks?
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Ikškele laat

Postitus Postitas uscha »

Taavi, äkki tarkvara ikkagi võimaldab teha nii, nagu paljudel muudel saitidel, et üleslaadimise käigus pilt ise foorumi nõuetele vastavad volüümid omandaks?
Praegune tarkvara võimaldab meil ka seda sama aga ma olen üles laetavatele piltidele ikkagi mingid piirangud pannud, sest kui hakatakse ülisuuri pilte lisama ja neid teemas päris mitmeid on siis võib minna terve igavik kuni lõpuks need pildid kõik avanevad ja foorum need nõuetele parajaks timmib. Sama lugu on ka üleslaadimisega. Kui ikka postituse tegija lisab a'la 2 MB suuruseid pilte ja neid on hulgim siis ta võib ka siin monitori taga terve igaviku oodata (nagunii üldjuhul üleslaadimiskiirus on tunduvalt aeglasem kui allalaadimiskiirus). Ma muudan nüüd minuti pärast praegused lubatud mõõtmed 2x suuremaks ja vaatame, mis saab.

Igasuguseid pilditöötlusprogramme netis ka vabavarana saadaval. Mingi algelise võiks ikka igaüks endale arvutisse tõmmta ja õppida paar lihtsamat trikki sellega ära. Päris kõike ei hakka nagunii arvutid inimeste eest ära tegema. :wink:
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Ikškele laat

Postitus Postitas Kriuks »

Igasuguseid pilditöötlusprogramme netis ka vabavarana saadaval. Mingi algelise võiks ikka igaüks endale arvutisse tõmmta ja õppida paar lihtsamat trikki sellega ära.
Mina vähendan pilte kõige tavalisema Paint'iga ( peaks ju küll igas arvutis olema :roll: ). Avage oma pildifailid mainitud programmis, valige Image ja siis Stretch and Skew. Seejärel soovitud %-id paika ning jääbki üle üksnes salvestamine ...
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Ikškele laat

Postitus Postitas divine »

Ma olen ka Paint'i ja veel mõne muuga oma ülesvõtete suuruseid varemalt muutnuid, mõni programm kahjuks tegi peale muutmist kvaliteedi kehvaks (Paint mu mäletamist mööda vist mitte). Kunagi pidi fototaskus ka enne suuruse õigeks timmima, kui postidada kannatas, nüüd tunneb see leht kuidagi ise ära, kuhu pilt läheb ja vastavalt sellele määrab automaatselt õige suuruse (vanasti juhtus tihtipeale, et unustasin resaisida ja pärast oli foorumis meetrilaiune piltmonstrum). Ühes teises kodumaises foorumis ma kasutan seda otse ülesalldimise varianti, seal vist siis jah lubatud parameetrid hiiglaslikud, sest isegi skänne pole ma enne seal tarvitamist pidanud eelnevalt töötlemata. See puhtalt mugavuse küsimus. Ja Pleku pilte tahaks juba ammu näha :)
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Ikškele laat

Postitus Postitas ivalO »

Laadaliste jutu järgi olnud see kõige hädisem senipeetutest.
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Re: Ikškele laat

Postitus Postitas plekkpea »

Kaks esimest, millega tegu?

Pilt

Pilt

Muud kah:

Pilt
10 ploomi=3 õuna, 1pirn. 6 ploomi, 1 õun= 1 pirn. Mitu ploomi kaalub 1 pirn?
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Ikškele laat

Postitus Postitas ivalO »

No viimane on kindlasti koopia, et lätlased sellist riidevärki oma laadal müüks on ulme
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Re: Ikškele laat

Postitus Postitas plekkpea »

Viimase hinnaks küsiti kaks tonni, mine tea.
10 ploomi=3 õuna, 1pirn. 6 ploomi, 1 õun= 1 pirn. Mitu ploomi kaalub 1 pirn?
uudishimulik
Veteran
Postitusi: 1191
Liitunud: T Nov 07, 2006 2:35 pm
Asukoht: Tartu

Re: Ikškele laat

Postitus Postitas uudishimulik »

Kahjuks suutsin ainult pool kavandatavast rahast laiaks lüüa. Kaupa lihtsalt nappis.
2012 kevad siis selliselt:
Manused
LTI_%2~1.JPG
iji2~1.JPG
fdt2~1.JPG
gaasimask
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: R Aug 12, 2005 11:22 am

Re: Ikškele laat

Postitus Postitas gaasimask »

Kas 2. septembril laat ikka toimub?
heits
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: R Jaan 11, 2008 10:29 pm

Re: Ikškele laat

Postitus Postitas heits »

Läti kodulehel on igatahes kirjas.Nii,et peaks toimuma.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Ikškele laat

Postitus Postitas ivalO »

Eestlased olla käinud laata mööda suud kõrvuni peas, hinnad taskukohased ja kaupa palju.
Mõni pilte ka tegi?
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Re: Ikškele laat

Postitus Postitas plekkpea »

Enne lahkumist kiiruga paar klõpsu tegin:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
10 ploomi=3 õuna, 1pirn. 6 ploomi, 1 õun= 1 pirn. Mitu ploomi kaalub 1 pirn?
Vasta

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”