Bandera sai Ukraina kangelaseks

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Vasta
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Bandera sai Ukraina kangelaseks

Postitus Postitas funker »

Lahkuv president Juštšenko kuulutas Bandera Ukraina kangelaseks.

http://en.rian.ru/exsoviet/20100122/157651041.html

Venemaa on tagajalgadel.
metssiga
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: N Mai 01, 2008 2:58 pm

Postitus Postitas metssiga »

Nüüd on pidu ja põhjust korgid maha lüüa! See on ikka tõeliselt hea uudis. Kuigi, lõplikult rõõmustada on veel vara, see tuleb siis, kui kõik OUN-UPA võitlejad on kuulutatud vabadusvõitlejateks. Seniks aga - proosit!
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Kas ikka on põhjust rõõmustada?

Postitus Postitas kortik »

Kas on ikka põhjust selle üle rõõmu tunda.
1)Esiteks kõige ehtsam kollaborant. Jätame kõrvale banderalaste võitluse punarežiimi vastu, kuid see, mida tehti oma rahva vastu- annab kokku lugeda sadu tuhandeid tapetud ukrainlasi, juute ja teiste rahvuste esindajaid... Vähemalt 300 000 tapetud poolakat jne jne jne. Kusjuures ma ei kasuta meie idanaabri propagandat. Nende metsikuste üle tõusid juuksed püsti isegi karastunud einsatzgruppide meestel. Lisaks ajalooteadmistele olen seda kõike kuulnud oma sugulastelt, kes elavad Poolas, kes elavad Ukrainas-kaasaarvatud Lvovi linn. Näiteks teenis minu ema onu okupatsiooni ajal Aleksandrias politseiohvitserina, ning isegi tema pajatas mulle, tollal 16 aastasele, mida "banderalased" endast kujutasid"...
2)Teiseks, kui laskuda juriidikasse, polnud Ukraina presidendil juriidilist alust "pseudokangelast" Kangelaseks teha, sest Ukraina Kangelase aunimetuse võib anda ainult Ukraina kodanikule, kelleks Bandera pole kunagi olnud....
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
metssiga
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: N Mai 01, 2008 2:58 pm

Re: Kas ikka on põhjust rõõmustada?

Postitus Postitas metssiga »

[quote="kortik"]Kas on ikka põhjust selle üle rõõmu tunda.
1)Esiteks kõige ehtsam kollaborant. Jätame kõrvale banderalaste võitluse punarežiimi vastu, kuid see, mida tehti oma rahva vastu- annab kokku lugeda sadu tuhandeid tapetud ukrainlasi, juute ja teiste rahvuste esindajaid... Vähemalt 300 000 tapetud poolakat jne jne jne. Kusjuures ma ei kasuta meie idanaabri propagandat. Nende metsikuste üle tõusid juuksed püsti isegi karastunud einsatzgruppide meestel. Lisaks ajalooteadmistele olen seda kõike kuulnud oma sugulastelt, kes elavad Poolas, kes elavad Ukrainas-kaasaarvatud Lvovi linn. Näiteks teenis minu ema onu okupatsiooni ajal Aleksandrias politseiohvitserina, ning isegi tema pajatas mulle, tollal 16 aastasele, mida "banderalased" endast kujutasid"...
2)Teiseks, kui laskuda juriidikasse, polnud Ukraina presidendil juriidilist alust "pseudokangelast" Kangelaseks teha, sest Ukraina Kangelase aunimetuse võib anda ainult Ukraina kodanikule, kelleks Bandera pole kunagi olnud....[/quote]

Ikka on põhjust rõõmu tunda. Aga vastates:
1) Stepan Bandera ega OUN-R (hiljem OUN-SD) ega UPA ei olnud kollaborandid. Muu, mida sa punkti 1) all kirjutad, ei vääri vastamist.
2) Stepan Bandera oli formaal-juriidiliselt Poola Vabariigi kodanik, aga tegelikult Ukraina Rahvavabariigi kodanik (mäletad ENSV-s kodanike komiteesid ja kodanike registreerimist?)
Ja veel, "Lvovi linnas elavad sugulased" minu jaoks autoriteedid ei ole, usun rohkem Lvivi linnas elavaid inimesi.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Bandera sai Ukraina kangelaseks

Postitus Postitas Kriuks »

Põnevusega ootan kmr Kortik'u vastulauset 8) ...
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

....

Postitus Postitas kortik »

Metssiga kirjutas: "Ikka on põhjust rõõmu tunda. Aga vastates:
1) Stepan Bandera ega OUN-R (hiljem OUN-SD) ega UPA ei olnud kollaborandid. Muu, mida sa punkti 1) all kirjutad, ei vääri vastamist."

Vastus: a) Bandera oli Poola Vabariigi kodanik ja organisatsiooni tegevust, mille juhtkonda ta kuulus ning selle tegevust Poola Vabariigi territooriumil enne riigi okupeerimist Saksamaa poolt, saab tõlgendada vaid üheselt. Ehk vaatad järgi, mida tähendab "kollaborant" rahvusvahelise õiguse mõistes.

b) Ah, et Bandera oli Ukraina Rahvavabariigi kodanik? Oli tõesti selline riigike natuke aega olemas. Aga Banderast: sünniaeg, kui ma ei eksi 1909.Tõesti, jõudis 10-11 aastane poiss olla natuke-natuke aega Ukraina Rahvavabariigi kodanik? Ja pärast seda sattus sünnijärgselt endise Austria-Ungari territooriumil sündinud Bandera, olude sunnil Poola Vabariigi territooriumile.....edasine tegevus teada. Ise, õige natuke elus ajalooga kokku puutunud ja kõikjalt leidnud ainult kolme Bandera kodakondsust- Austria-Ungari, Poola Vabariik ja Saksa Föderatiivne Vabariik.
Muuseas- Eesti territooriumil oli Eesti Töörahva Kommuun, no, Riik, mis Riik!
Ka väike küsimus: Võib olla ei saa tõlgendada kollaborantidena või riigi reeturitena neid Eesti Vabariigi kodanikest Eesti Töörahva Kommuunast väljakasvanud punategelasi, kes nagu prussakad põranda all istusid ja oma plaane haudusid ja pärast Eesti Vabariigi okupeerimist...?
c) Tõesti pole mõtet jätkata vaidlust teemal, et Ukraina natsionalistid pole seotud inimsusevastaste kuritegudega....

2) "Ja veel, "Lvovi linnas elavad sugulased" minu jaoks autoriteedid ei ole, usun rohkem Lvivi linnas elavaid inimesi."

See, et foorumlane Kortik nimetab Lvivi, Lvoviks, Lwów-ks , Leopolis-ks või Lemberg-ks, ei määra sisu ega tee minu sugulasi vähem, või rohkem ukrainlasteks
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
metssiga
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: N Mai 01, 2008 2:58 pm

Re: Bandera sai Ukraina kangelaseks

Postitus Postitas metssiga »

Sellel viitel on Aleksandr Goguni raamat, dissertatsioon ja artikleid OUN ja UPA kohta (vene keeles). Üks või paar kirjatükki ei tõesta muidugi midagi, aga Gogun ei ole "banderovets" ega isegi mitte Ukraina ajaloolane, seega tema kirjutised on nö vaade väljaspoolt, arvustustes pole tema raamatut maatasa tambitud ega ka maha vaikitud (viimane näitaks üldiselt, et asi on plära), ühesõnaga - võib hinnata üpris tasakaalustatud ja objektiivseks autoriks. Kellele see teema huvi pakub, soovitan tutvuda. Ukrainas on muidugi ilmunud kirjandust hulganisti, aga see on ju ukraina keeles :cry: ja paraku leidub selle hulgas nii asjalikke ajaloo-uurimusi kui mõõdutundetut ülistamist, mille vahel meil siin kaugel raske orienteeruda. Omaaegsest nõukogude propagandast veel, et kui reastada vaenlased selle järgi, kellest rohkem kokku kirjutatud, siis 1. ja 2. koha pärast rebisid imperialistid ja fashistid, 3. kohal olid kindlalt ukraina natsionalistid.

http://lib.oun-upa.org.ua/gogun/
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Re: Bandera sai Ukraina kangelaseks

Postitus Postitas kortik »

Jah, Goguni loetud. Tõesti päris tasakaalustatud autor. Kuna ukraina keelt natuke tõnkan, siis olen saanud lugeda päris palju materjale, ja eks need on päris polariseeritud...
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
metssiga
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: N Mai 01, 2008 2:58 pm

Re: Bandera sai Ukraina kangelaseks

Postitus Postitas metssiga »

Ukraina keele oskajatele selle aadressi kaudu viiteid neti ülesse riputatud kirjandusele - lugemist kuni surmani :D

http://reibert.info/forum/showthread.php?t=22037
Vasta

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”