Kurtna laat.

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Vasta
uudishimulik
Veteran
Postitusi: 1191
Liitunud: T Nov 07, 2006 2:35 pm
Asukoht: Tartu

Re: Kurtna laat.

Postitus Postitas uudishimulik »

Krt. Üle pika aja korralik laat. Oli mida valida ,oli mida kaubelda, oli mida osta. Hinnad nagu alati seinast seina.Mõne asja eest küsiti 100 EUR-i mille eest poleks 20-tki andnud.Aga näit. granaatide resti sain 7 EUR-iga. Kõikse tähtsam: Südamele jäi kripeldama et oleks võind mõne asja veel osta. Järelikult, kevadet ootama jäädes... :D
Manused
kurtna 2011 sügis 009.jpg
kurtna 2011 sügis 010.jpg
kurtna 2011 sügis 011.jpg
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Kurtna laat.

Postitus Postitas divine »

Mul oli vahepeal kolm laata jutti vahele jäänud ja olin väga rõõmus tänase hommikupooliku üle. Need asjad, millele seekord järele tulin, tõin ära, kuigi oleks tahtnud rohkemat. Samas pole nii odavalt veel kunagi laadal läbi saanud- näiteks aktuaalne kabuur laekus kõigest 2 euriga! Pilguheit saagile: http://www.wehrmacht.pri.ee/foorum/phpB ... &start=195
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
A-ruudus
Huviline
Postitusi: 465
Liitunud: P Jaan 29, 2006 12:08 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kurtna laat.

Postitus Postitas A-ruudus »

Minu saak '11 oktoobrikuu Kurtna laadalt: suurus 66 emm-nelikümmend pada, mis praeguse seisuga kerget happevanni ootama jääb. Lisaks õnnestus omandada ka 1950-te aastate lõpust pärinev nõukogude ohve välivormi nokats, kuid seda siinkohal vast näitama ei hakka.
Manused
2011KurtnaPada.JPG
2011KurtnaPada.JPG (247.84 KiB) Vaadatud 15294 korda
Viimati muutis A-ruudus, R Okt 07, 2011 6:09 pm, muudetud 1 kord kokku.
Mulle võite alati väärtusetut ida-saksa kraami pakkuda.
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: Kurtna laat.

Postitus Postitas speedsta »

Laat oli seegi kord üsna meeltmööda. Sai nähtud tuttavaid ja tundmatuid nägusid, trimbatud mõned õlled, ühteteist taskutesse topitud ja surmapõlgurina tualetis käidud.
Kasutaja avatar
Zylwer
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: N Apr 15, 2010 3:32 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kurtna laat.

Postitus Postitas Zylwer »

Mina lahkusin Kurtnalt järgmiste esemetega:
IMG-20111007-00554XX.JPG
Oskab keegi selle paguni kohta midagi rääkida?
Tänud!
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: Kurtna laat.

Postitus Postitas speedsta »

Uuriks enne eelolevat sündmust transpordivõimalusi suunal Tartu-Tagadi-Tartu. Hää, kui keegi pakuks kaks kohta.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8188
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Kurtna laat.

Postitus Postitas ivalO »

Aja seal Silver ka üles.
Mis väsinud laadija kombel punatähtede otsas lösutamine see olgu!
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: Kurtna laat.

Postitus Postitas speedsta »

Head kamraadid lunastasid mulle pääsme, pm oleks nüüd üks koht isegi üle.

Tea kas kellelgi osta.ee kasutaja robirohi kontakte ka on, või on siin kasutaja. Kurtnasse lubati üks asi ära tuua, huupi keeruline otsida.
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Kurtna laat.

Postitus Postitas divine »

speedsta kirjutas: Tea kas kellelgi osta.ee kasutaja robirohi kontakte ka on, või on siin kasutaja. Kurtnasse lubati üks asi ära tuua, huupi keeruline otsida.
Mul temaga sama kokkulepe. Kontakti pole, aga tema müügiplats on tuttav ja küll sealt asjad kätte saab.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: Kurtna laat.

Postitus Postitas speedsta »

Pm mahutaks autosse ühe ühe täisealise foorumlase, kes sooviks Tartu-Tagadi-Tartu liinil liigelda ning sõidukulusid jagada.
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Re: Kurtna laat.

Postitus Postitas plekkpea »

Tuleb mingit juttu koos kaadritega kah? Ise jõudsin batkaländist liiga hilja tagasi, nüüd kuulaks ja vaataks, nii, et silmast verd tilguks.
10 ploomi=3 õuna, 1pirn. 6 ploomi, 1 õun= 1 pirn. Mitu ploomi kaalub 1 pirn?
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1636
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Kurtna laat.

Postitus Postitas Borja »

Lahe turg oli, ilm ka tip-top ja puha :)

Tääke oli rõõmustavalt palju valida ja vägagi huvitavaid isendeid sealjuures. Extra peab kiitma lõunanaabreid, kes meie täägimajandust toetavad ja kelle hinded ka mitte liiga kirves ei ole :D

Samas saksa militaarfaleristikat jääks nagu iga laadaga aiva nõrgemaks ja nõrgemaks - ei teagi, miks see nii on :?:
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Kurtna laat.

Postitus Postitas divine »

Minu valdkonnas pole agooniat veel märgata, oleks ainult raha osta. Samal ajal võrreldes sügisese laadaga kurvastas lahinguhaavadega esemete (esmajoones joogipudelid ja -topsid) nappus, seda isegi eesrindlike kaevurite lätlaste kauba seas, ausalt öeldes kahte kuuliauguga putlit trehvasingi, milledest ühe koju vedasin. Kurioossumite valdkonnas sain oma nahal kaks kogemust: 5-liitrine veekanister, mille mina õngitsesin umbes 20 euro eest, maksis Laia tänava timukatel 100, kusjuures nende omal polnud samuti grammigi värvi seljas (100 eest oleks saanud Tšehhi kaupmehelt ideaalses konditsioonis samasuguse!). Ühe vana kolakastist õngitsesin ilma värvkatteta ja laperguse joogitopsi, mille hinnaks mees kivinäoga 15 euri ütles. Kaks sekundit hiljem ostsin veits korralikuma topsi 1 euroga, seda küll purjus kaasfoorumlaselt :wink: Sügisel, kui ma spetsiaalselt ainult maa seest tulnud topside peale välja läksin, jäigi silma, et eesti inimese meelest ongi normaalne topsirappe eest küsida 5-15 euri, samas kui paljukirutud lätlased ja venelased ilusa anturaaži loovutavad 1-3 euriga.

Tänan SSS-Lilleküla triot küüdi ja Fritsu vastutulelikkuse eest.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: Kurtna laat.

Postitus Postitas speedsta »

Oli täiesti meeleolukas üritus jällegi. Läksin kõhna rahakotiga uurima mittemilitaarset vanavara ja nipsesemeid, pärast oli ikka rooste ja raud kilekotis. Ilm oli kena, ning meeleolu lisas väike õlu kaaskannatajate seltsis.
P5030165.JPG
Kasutaja avatar
igasugust
Huviline
Postitusi: 359
Liitunud: P Mär 02, 2008 1:06 pm
Asukoht: Dorpat

Re: Kurtna laat.

Postitus Postitas igasugust »

Esimest korda Kurtnas laadal ja peaks ütlema, et mõnus oli. Tänud kamraadid kellelt sai asju soetatud. :D
Manused
IMG_7462.JPG
IMG_7462.JPG (108.98 KiB) Vaadatud 13896 korda
IMG_7466.JPG
IMG_7466.JPG (113.34 KiB) Vaadatud 13896 korda
IMG_7460.JPG
IMG_7460.JPG (159.09 KiB) Vaadatud 13896 korda
Vasta

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”