Silmarõõmu...ka kadedust

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Postitus Postitas brunner »

nende lisade külge saaks kinnitada mingi joogi pudeli :roll: ja siis egiptimaale reisida-ventilatsioon väga hea. :D
kuid milleks see sang ja vist mingi rihma kinnitusaas :?:
Meine Ehre heisst Treue http://sojavaramuuseum.ee/
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Sangad küljes
see parašütistide kiiver. lennukist alla hüpates hoiti sangadest kinni, et tuul kiivrit peast ei kisuks.
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Postitus Postitas brunner »

siiami kaksikute variant. :o
Meine Ehre heisst Treue http://sojavaramuuseum.ee/
Kasutaja avatar
oberst
Huviline
Postitusi: 145
Liitunud: E Okt 17, 2005 6:25 pm
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas oberst »

eeee- see kiiver mõeldud pikajuustelistele- juuksed aukudest välja ja maskeering missugune! :lol: ei idane ega mädane :lol: aastaringselt- väheke värvi ja tipp - topp! :D :D
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8188
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Keegi siinsamas teemas ju soovitas makarone kurnata - see riistapuu ongi ju selliseks toiminguks tehtud, Augud põhjas ,jalad all , sangad küljes ja email peal.
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Kiivrimaailm

Postitus Postitas kortik »

Asi ei lähe otseselt kokku foorumi temaatikaga, kuid kirjutan ikka.Väeosas, kus ma NA-s teenisin oli üks igavesti pirakas angaar, mis oli maast-laeni täis uusi Inglise kiivreid(taldrikuid).Isegi vanad ja väeosa territooriumil ammu teeninud ohvitserid ja üleajateenijad ei teadnud, miks ja millal need potid sinna ladustatud olid.Huvitav, kas Lääneliitlased varustasid venelasi oma pottidega.Pole fotodel punaväelasi taldrik peas näinud.....
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8188
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Eesti sõjavägi kasutas ka supitaldrikuid. Aga venes jah minu arust kas liitlaste abiga või balti riikidest mingi ladu üle kolitatud!
Kasutaja avatar
suurpomm
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: P Nov 13, 2005 7:37 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kiivrimaailm

Postitus Postitas suurpomm »

kortik kirjutas:Asi ei lähe otseselt kokku foorumi temaatikaga, kuid kirjutan ikka.Väeosas, kus ma NA-s teenisin oli üks igavesti pirakas angaar, mis oli maast-laeni täis uusi Inglise kiivreid(taldrikuid).Isegi vanad ja väeosa territooriumil ammu teeninud ohvitserid ja üleajateenijad ei teadnud, miks ja millal need potid sinna ladustatud olid.Huvitav, kas Lääneliitlased varustasid venelasi oma pottidega.Pole fotodel punaväelasi taldrik peas näinud.....
Pilt

Pilt

Pilt

Vastuse saate siit http://www.helmets.ru/cat_rus.htm
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Taldrik

Postitus Postitas kortik »

Esimest fotot, ehk taldrikut miilitsa peas olen enne näinud, käib läbi mitmetest vene raamatutest. Teine foto õige asjalik.
Väeosa,kus teenisin asus Karjalas, Viiburi rajoonis, paarkümmend km Teriokist (Zelenogorskist).Territoorium läks jätkusõja ajal soomlastele tagasi.Nii, et meeletu kiivrikolimine pidi toimuma juba peale sõda...
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Taldrikutest

Postitus Postitas kortik »

Kamraad Suurpomm!!!
Lugesin ka teksti läbi, sellest tuli välja, et Nõukogude Liidus toodeti nn Tsiviilkaitse kiivrit, ja tehti seda väljendades "Inglise taldrikut". Tuleb välja, et fotodel pole "Inglise taldrikud"

Jälle natuke targemaks saanud.
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
soadf
Veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: N Aug 11, 2005 9:21 pm

Postitus Postitas soadf »

ma olen näinud sakslase peas ka taldrikut aga enam ei leia seda pilti,on kellegil aimu?
Kasutaja avatar
hugo1
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: P Sept 25, 2005 9:00 pm

Postitus Postitas hugo1 »

Räägime taldrikutest Eestis, mina tean ühte inimest kelle kogus see olemas on ja leitud Eestist. Kas Vabadussõja ajast, või II maailmasõja :?:
Eesti armee kasutas Saksa ja Rootsi kiivreid, aga taldrikuid :?:
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Veel taldrikutest

Postitus Postitas kortik »

Tulen veel kord taldriku juurde tagasi.

Kamraad Suurpomm avas eile minu silmad.Ilmselt kogu see taldrikute plodu, mida na NA-s nägin, oligi Vene toodang.Ega mina, 18-19 aastasena küll ei arvanud, seda vähem puudus mul võimalus ja soov otsida markeeringuid jms.

Mis aga puudutab Eestiis kasutuses olnud Inglasi, siis neid on aegajalt ka Läänemaal välja tulnud.Ja ilmselt tuleb veelgi.
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
suurpomm
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: P Nov 13, 2005 7:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas suurpomm »

Ma arvan, et Eestis olevad taldrkud on jäänud vabadus sõjast.
major

Postitus Postitas major »

nagu supi pott :lol: :lol: :lol:
Vasta

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”