ACHTUNG!!!

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Kasutaja avatar
Tarts
Huviline
Postitusi: 638
Liitunud: L Okt 14, 2006 10:16 pm
Asukoht: Estland

Postitus Postitas Tarts »

Tavaliselt antakse võõrastele sissetungijatele lihtsalt jahikast tina perse ! :D
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Mõnes riigis raiuti käsi maha,kui ei aidanud siis teine ka. Üldiselt on nii,et ,kui julged varaste kohta avalduse teha siis kindlasti kuuled,et hoiad oma vara hooletult ja just sina soodustadki varastamist. Paar päeva tagasi lugesin postimehest,et Tartus virutati terve maja ära,mis veel metsataludest rääkida.... .
Kasutaja avatar
wanaloll
Kasutaja
Postitusi: 50
Liitunud: P Sept 23, 2007 6:13 pm
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas wanaloll »

Mul üks tuttav vana peletas naabri majja tunginud pätid jahipüssi abil minema.Pärast oli hulk jama,näitas mentidele roostes vinditoru ja ütles,et sellega hirmutas.Ei tahetud uskuda eriti.
Kasutaja avatar
Manurhin
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: P Sept 23, 2007 8:21 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Manurhin »

Päris vanasti (muistsel priiuseajal) käinud asi väga lihtsalt. Kui varas jäi vahele, raiuti tal sõrm maha. Kui see ei aidanud ja ikka vargile läks, raiuti käsi maha. Kolmandalt vargusekatselt tabamisel pandi pea pakule ja oligi kogu moos. Võiks ka tänapäeval nii olla, ainult et ida-Virumaa jääks siis vist üpris ruttu üsna inimtühjaks.
Garrett ACE 250
Die Fahne Hoch!
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

Tänasel matkapäeval laekus huvitavat infot vargalõustade töömeetodite kohta. Harilik nipp (vähemalt päälinnas) olla see, et jevdokid ja vsevolodid käivad ustetaga Päästeameti mundris ning esitavad ka mingi tegelikult ammu aegunud töötõendi ning "kontrollivad korstnaid". Wesenbergis olla vähe maavillasemat stiili viljelema asutud- nimelt paluti end pöönigule lasta, et saaks šnitivõtmiseks sarikaid vaadata :lol:
Kasutaja avatar
Rändur
Huviline
Postitusi: 467
Liitunud: T Jaan 31, 2006 8:20 pm

Postitus Postitas Rändur »

Vahi siis! Toda "tuleohutus inspektori" värki sai kunagi paar aastat tagasi pigem naljaga arutatud kellegagi, aga eks mõni võib küll tüki ää teha :lol:
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas faust »

See tuletõrje mängimine siis uuem asi. Endal käidi umbes poolteist aastat tagasi vanavanemate maja ( Nõmme keskuses asuv suurem
ennesõjaaegne maja) ukse taga ja esitleti end politseinikena ja samuti oldi mingit paberit või tõendit näidatud. Kiputi samuti pööningule ja põhi jutt oli olnud, et seal pidavat olema midagi keelatut peidetud, mille pärast nad tulid. Vanavanemad saatsid need tegelased kuu peale ja rohkem pole nad tagasi ilmunud.

Enda jaoks hämming, et kes see niimoodi tegutses aga millalgil hiljem sai mingist politsei saatest vaadatud, kus räägiti ja hoiatati inimesi selle eest, et sellised tegelased on Eestis liikvel ja üritavad pääseda majade pööningule vanavara saamise eesmärgil.
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
Kasutaja avatar
wanaloll
Kasutaja
Postitusi: 50
Liitunud: P Sept 23, 2007 6:13 pm
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas wanaloll »

Kõige räigem juhtum mida tean:
Saaremaal remonditi mereäärset suvilat.Nädal peale tööde lõppu tehti nii suvila kui kõrvalhooned asjatundlikult tühjaks(varastele oli teada,kus hoiti kuuride võtmeid).
Veel nädal hiljem põles kalli kapremondi saanud suvila maani maha;ekspertide hinnangul sai tuli alguse "renoveeritud"korstnast.
Remondimeesteks olid mingid mandrilt toodud venelased.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

:twisted: eila käisid siis "öised külalised" tuuril. Võib öelda, et sisse nad ei saanud. Ukse kallal on küll ragistatud, kuid lahti nad seda ei olnud saanud niipalju, et sisse mahtuda. Muidugi tuleb natuke täiustada lukustussüsteemi sest praeguses olukorras oleks parema tehnikaga varustatud pätibande siiski suutnud sisse imbuda. Aga võib öelda, et keskmise peenisepea hoiab kinni küll.
Muidugi mulje jäi, et on üritatud end ukse alt sisse kraapida :shock: , tahaks siiski loota, et tegu mingi reinuvaderiga kes mu talutarekesse skvottima plaanib minna. Juhul kui pätt plaanis ukse alt minna siis tekib endal ka juba huvi, et mis nii meeletult väärt kraam mul seal peitub, et end läbi sopa sisse uuristada..? :D
Siit ka siis hoiatus, et rets käib jälle!
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

...

Postitus Postitas kortik »

Praktika ütleb, et kui esimene kord sisse ei saanud, siis tulevad jälle tagasi. Kas midagi segas, või polnud vajalikku instrumentaariumi kaasas, mis annab põhjust arvata, et tegu pole "proffidega". Viimased poleks asja pooleli jätnud. Suvilate/suvekodude "külastajate" vastu on ainult paar rohtu- kas korralik valve, või talveperioodiks suvekodu päris tühjaks vedada. Üks mu hää tuttav, kelle suvila on Haapsalu külje all Topul ja kelle majake oli röövlite saagiks langenud loendamatu arv kordi, lõi lõpuks käega ja nüüd veab kõik varasügisel minema. Suvilaust ei pane isegi lukku, lisaks paigutas nähtavale kohale eesti ja venekeelse plakati-"Kutsumata külalistele! Suvilast pole midagi võtta, kõik on ära viidud. Ärge uksi ja aknaid lõhkuge-välisuks on lahti!" Ja polegi mitu aastat probleeme. Krattide huvi täiesti kadunud :D
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
suurpomm
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: P Nov 13, 2005 7:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas suurpomm »

Mul Saaremaal maakodu. 7-8a tagasi avastasin, et mul seal paju saksa taldrikuid. Eelmisel suvel aga avastasin, et kõik kotkaga taldrikud on kadunud. Sissemurdmise jälgi ei ole ja ise pole neid sealt ära tassinud.
Ise arvan, et vanad aknad tõsteti lihtsalt eest ära ja pärast pandi ilusasti tagasi.
Nõuka ajal rüüstas saaremaa talusid üks seal tuntud antiigi koguja. Seda väitsid eakad inimesed.
http://detektorist.pro-forums.com/
Kasutaja avatar
Manurhin
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: P Sept 23, 2007 8:21 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Manurhin »

Mul sama mure. Omal ka maakodu olemas ja hetkel küll õnneks asustatud. Aga kui vanadega midagi juhtuma peaks... :roll:
Garrett ACE 250
Die Fahne Hoch!
Kasutaja avatar
nigga
Huviline
Postitusi: 163
Liitunud: R Juun 29, 2007 2:31 pm

Postitus Postitas nigga »

Murti mulle ka maal kuuri sisse. Lukk murti puruks ja kõvasti traati ning tsementi viidi ära.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

Ega tali taeva jää ja pätt eemale. Lauba öösi vastu pühapäeva jooksin end rihmaks mööda oma krunti. Kurjameid kätte ei saand :( Üksinda ikka raske pätte püüda. Konkreetsel juhul oli siis kaks isikut maja kallal ja ilmselt üks transpordiga eemal ootamas. Hääle järgi tundus olema suhteliselt suur masin. Isiklikult kaldun arvama, et Transporter. Ja kõik see jama mingi riidekapi pärast või.. kaldun juba arvama, et äkki mul seal mingi peidetud varandus või miskit.. Ainult ühe ukse taga lõhutakse. See ei ole nagu loogiline eriti. Kuradi värdjad teevad ikka hinge täis. Magada ka ei saa, valva silm krõllis peas oma vara.. :evil:
Venevint
Kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: K Dets 26, 2007 7:26 pm

Postitus Postitas Venevint »

http://hot.ee/spioonipood/ ja kaamerad

Vägagi praktilisi ja odavaid lahenduseid, ise olen mõelnud nende mitmekanalilise arvuti videosisendkaarti peale, paar kaamerat saatjaga võpsikusse ja maja külge, arvuti "seinaprakku" peitu, et seda vähemalt minema ei viidaks koos "õudusfilmiga".
Vasta

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”