"SINU KAITSJAD"

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Vasta
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

"SINU KAITSJAD"

Postitus Postitas kass »

...nii kõlab Lev Kassili lasteraamatu pealkiri, mis on välja antud 1970 ja jutustab, koos vesivärvi piltidega, mudilastele kuidas punaarmeelased (minu kaitsjad) igal rindel fašiste peksid.
Pean mõned lood kirja panema sest see raamatuke lihtsalt vohab eeskujulikest ja osavatest lausetest :lol: :lol:
Ei teagi millisest loost alustada....
Siit üks mu lemmikutest :D

"KATJUUŠA"

Metsa taga oleks nagu tuhat hobust norsanud.Nagu mümme tuhat pasunat oleks hüürgama pistnud. Seal hakkas kõnelema meie "Katjuuša".
Nii olid teda ristinud meie võitlejad. katjuuša nime teadis kogu maailm.
Kuid vähestel oli teda õnnestunud näha lahingus oma silmaga. Ta ei andnud ennast kellelegi näole.
Kes vaenlastest kas või korraks katjuušat nägi, see jäi pimedaks. Kes fašistidest tema häält ligidalt kuulis, see jäi kurdiks. Kes neist aga katjuušat lahingus kohtas, ei selle kontegi üles leitud.
Tarvitses fašistidel ainult kuulda, et katjuuša on ligidal, kui kõik peitu pagesid, hirm nahas. "Oi, oi, katjuuša. Kõik on läbi!"
Ohkas korraks katjuuša ja hakkas oma ennekuulmatu häälel kõnelema.
Nagu tuhat hobust oleks norsanud. Nagu kümme tuhat pasunat oleks korraga oma torud hüüdma pannud. Ja undasid taevas tulejoad. Terve parvena lendasid hõõguvtulised mürsud, igal tulesaba järel. Mürtsatasid maapinnale, lõhkesid, sisisesid, sähvisid välguna ja kadusid suitsupilve.
Niisugune oli katjuuša!
Katjuuša mõtlesid välja nõukogude insenerid, et vaenlasel poleks lihtne meie maale tungida. Ja ainult meie ustavad kaardiväelased, vapraimad vapratest, teadsid kuidas tegutseb kaardiväemiinipilduja katjuuša.
Nüüd teavad juba kõik, et katjuuša tulistas rakettidega. Praegu pole meil enam üksikud masinad katjuušadega, vaid terved raketiväeosad. Kõige hirmuäratavamad vaenlase jaoks.
:mrgreen:
soadf
Veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: N Aug 11, 2005 9:21 pm

Postitus Postitas soadf »

kui ema oleks mulle sellist raamatut lapsepõlves lugenud siis oleks ma püksid täis teinud. :oops:
Kasutaja avatar
Niederland
Veteran
Postitusi: 1957
Liitunud: P Dets 11, 2005 6:25 pm
Asukoht: Armee-Abteilung Narwa 1944

Postitus Postitas Niederland »

Täiesti haige jutt. Sellist rooja serveerida lasteraamatuna...näitab veelkord seda, kuivõrd haiglane riik oli N-Liit. Aga näha on, et sellises laadis "raamatuid" (nimetaksin neid rämpsuks) tol ajal loeti. Ega muidu vohaks Venemaal kommunismikultus.
Ms. kunagi lugesin ühte eesti kirjaniku lasteraamatut. Seal oli kirjas, et saksa lendurid said Raudristi rinda laste tapmise eest :? Kui leian selle "raamatu" üles, siis kirjutan teile ka mõned luuleread.
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Kirjandus

Postitus Postitas kortik »

Tervitus kolleegid.Paljud teist on minust oluliselt nooremad.Seetõttu olen lugenud, käes hoidnud rohkem sellist superkirjandust ja vaadanud ägedaid filme.Kuid eestikeelsetest šedöövritest, mille kõrval kõik teised kahvatavad on raamat-"Stalinlik sugupõlv",trükivalgust näinud neljakümnendatel.Kui keegi kusagil näeb, soovitan läbi lugeda!Kus on kirjastiil, kus on epiteedid,kus on alles vägiteod.....Endal oli see raamat kunagi, kui noortena viina viskasime, lõime aeg-ajalt suvalise koha peal lahti ja keegi luges mõni rea ette......Švejk. Täielik elamus.

Kahjuks pandi raamat pihta.Kui kellegil on pakkuda, ostaksin meeleldi oma kogusse.
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
hugo1
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: P Sept 25, 2005 9:00 pm

Postitus Postitas hugo1 »

Mulle meeldisid raamatud Leninist üks 50-ndatest on mul kusagil vedelemas. Ilusad pildid õpetajast sees ja puha.
Kõige rohkem mulle meeldis Lenini juures see, et kui ta mõnda last nägi, siis läks ja võttis kohe sülle, nagu jõuluvana. Tema silmades olevat olnud piiritu tarkus.
Kõike seda head mida Lenin ära tegi ei jõua ühes postituses kirjeltada, seda peab ise lugema :wink: :lol: :lol: :lol:
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

...ja kaasfoorumlasi huvitab kindlasti kuda võitlesid fašistidega ka vaprad

KAARDIVÄE RATSAVÄELASED :wink:

Tee pealt eest! Hoia alt! Ratsavägi kihutab!
Vaenlase arvates olid meie omad kaugel. Nad ei oodanud, ei osanud undki näha... Aga Nõukogude ratsaväelased olid korraga platsis! Öö otsa olid nad vaenlast ümber haarates kihutanud mööda steppi, polnud üheski kohas ei rohtu maha tallanud ega jälge järele jätnud. Olid traavinud läbi metsa nii, et ainuski oksake polnud sahisenud. Ronisid mööda järsku mägirada üles. Sealt poleks tankki läbi pääsenud. Meie ratsavägi sööstis lahingusse. Tulena leegitasid punased paslikud. Karvased burkad mustendasid suitsuna. Kõveratest mõõgateradest pudenesid sädemed.
Ründasid vaenlast ja lõid selle puruks
Kasakate hobused olid tulised. Lumi kapjade all vaata et sulas! Kuulide vilinast kõvemini vihisesid teravad mõõgad. Kaardiväe ratsaväelased kihutasid tuulest kiiremini.
Mõõgad olid neile tagunud vabrikute töölised. Hobused olid kasvatatud kolhoosides. Oskusi ja tarkust õpetanud kommunistid.(see oli pärl)Kodumaa oli nad kaardiväelasteks teinud.
Ja nende lehvivatel lippudel on Lenin.

Eks nende raamatutega mis käsitlevad Suurt Isamaasõda on kuda on. Mis muud neist ikka oodata. Totalitaarse režhiimi väljaanne :?
Mul üks raamat tšekistide "vägitegudest". See tõotab päris põnev tulla kui selle ükskord viitsiks ette võtta.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Kass kirjutas:
Mul üks raamat tšekistide "vägitegudest". See tõotab päris põnev tulla kui selle ükskord viitsiks ette võtta.
Mis lektüüri pealkiri on :?:
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

"Kompromiss on välistatud"
Lugusid Eesti tšekistidest

ilm. 1984
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

"Kompromiss on välistatud"
Olen seda lugenud ja julgen soovitada :roll:. See on üks vähestest NL-aegsetest olukirjeldustest, mille abil heade taustteadmiste puhul on võimalik korrigeerida tervikpilti :wink:.
Vasta

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”