Lahing

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Vasta
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8188
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Lahing

Postitus Postitas ivalO »

Kuna foorumi liikmete hulgas on nii kutselisi sõjaväelasi , metsavendi , kaitseliitlasi ,kui kõikesugu muud sõjarahvast , oleks huvitav lugeda foorumlaste arvamust alloleva foto kohta !
Väidetavalt tegu lahingufotoga??

Pilt
Kasutaja avatar
suurpomm
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: P Nov 13, 2005 7:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas suurpomm »

tossu ja tuld ei ole :cry: Imelikon see, et venelased ei sihi ja ei tulista. Kõigil torud taevasse. Kurat mina annaks tuld, nii et rauad punased.
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Kust selline pilt?
No sakslased peaks ju hiilima ikka tankide taga mitte lagedal künkal :roll:

Aneed punaarmeelased kel toru taevasse neil kõigil käib praega "hülss välja ja uus rauda" manööver lukuga, siis relv õhinas ikka veidi kerkib ja vaenlane kaob hetkeks kirbult :mrgreen: Aga mõned seal käpuli vist ikka sihivad fritsude poole.

kas tegu ei või mõne filmikaadriga olla?
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8188
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Mind paneb kõikserohkem imestama ründajate tihe koondumine seal künkal ? Ükski lask ei tohiks sellisest inimmüürist mööda minna. Samas olemas nii looduslik kaitse künka näol ,kui võimalus varjuda tankide taha ?

Nojah aga kustkohast on välja koogitud filmivõtteks need tankid ? Olen seda varianti ka kaalunud ! Pildi leidsin kunagi netist.
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Fotodel ja dok kaadritel onpaista et formatisoonid varjuvad ikka soomukite varju, mis on ka loogiline.
Nojah aga kustkohast on välja koogitud filmivõtteks need tankid
Kas NLiidul sellist ressurssi siis ei olnud? Meenutab stiili poolest küll nõuka filme, kus fritsud ikka sellised lambad kes karjana koos peale voolavad ja siis loomulikult langevad nagu loogu
Viimati muutis kass, E Jaan 16, 2006 9:19 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kessel
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: T Nov 08, 2005 9:05 am
Asukoht: Viljandi ja harva ka Palivere

Postitus Postitas Kessel »

See pilt kusagilt filmist.
Sõda on riigi eksistentsi küsimus, elu või surma rajajoon, tee säilimisele või hukule. Selle hoolikas uurimine on paratamatu.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

See ikka pigem lavastus! Keegi ei roomaks niimoodi vintpüssiga mööda külatänavat tankile vastu ( ehk ainult äärmiselt tugevas joobeastmes isik ). Need punaväelased oleks ju täiega surmalapsed :roll:.
Ja tanke oli venelastel filmimiseks küll. Kunagi nägin mingit dok. filmi, kus papist ja vineerist tehti kino jaoks linttraktoritest Panther'eid ning Tiger'eid.
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Pildist

Postitus Postitas kortik »

Ühinen Kriuksu arvamusega.Minu arvates on antud pildil absurdne mõlema osapoole tegevus.Mõlemad pooled troppis koos.Kuna ka keegi on juba külmaks tehtud, võib oletada, et action on juba mingi aeg olnud.Või on tegu juba teise rünnakugaSee, et vene poisid on nende koomiliste varemete juures puntras koos ja ootavad, millal tank seina kaela laseb on veel pool viga, ega sakslased targemad ei ole ja peaksid olema tugeva laksu all... Ilusad ja toredad märklauad Vene vintpüssi jaoks, millega iga vähegi külmanärviline ja isegi poolpime võitleja tabab sajakonna sammu pealt.(olen ise vene vindist tulistanud 300 meetri pealt kõik märklehe keskele, 100 meetri pealt on elementaarne ilma erilise pingutuseta, isegi püsti seistes nokkida poolikuid telliskive,rääkimata pikali asendist.Kes on lasknud, need teavad).Arusaamatu on ka Saksa soomustehnika kasutamine....kaks tanki praktiliselt külg-külje kõrval! Kummaline lahingrivistus.Üks segab teist. Mis on selle asja mõte.Peab kodus vaatama,minu arust on kindral Guderian kirjutanud, kuidas peab erinevates situatsioonides tanke kasutama......Aga tõesti oleks huvitav teada saada, kas on tegemist reaalse situatsiooni, või mingi filmi muuviga.
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
hugo1
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: P Sept 25, 2005 9:00 pm

Postitus Postitas hugo1 »

Tankid on kuidagi kahtlaselt lähedal, mina punaarmeelase asemel seal maas mõtleks vaikselt jooksmise peale :lol:
Kuid tegelikult kõige kahtlasem on minu arvates see, et kes see külmanärviga mees oli, kes sellises olukorras pilti tegi, tankid vähem kui 100m kaugusel :roll:
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

lahing

Postitus Postitas kortik »

Aga rindeoperaatorid olid mõlemal poolel külma kõhuga mehed.Vene pool oli, kui ma ei eksi ca 200 rindeoperaatorit, kellest pooled said otsa.Saksa kohta mul kahjuks andmeid ei ole aga vaevalt,et nendegi kaotused väiksemad olid.
Ja mis venelasi puudutab, siis võib olla oli seljataga tõkestussalk ja polegi kuhugi võimalust joosta.
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
hugo1
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: P Sept 25, 2005 9:00 pm

Postitus Postitas hugo1 »

Ja mis venelasi puudutab, siis võib olla oli seljataga tõkestussalk ja polegi kuhugi võimalust joosta
Väga hea iva on jutus sees.
Kui NKVD kuulipildujaga, punaarmeelastest omakorda mõnisada meetrit eemal - taga passis ei olnud tõesti muud võimalust, kui kõhuli olla ja vindiga tanki sihtida :lol:
Axisesse peaks keegi selle foto ülesse laskama seal palju tarku koos, ütlevad ehk ära.
Vasta

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”