Pandimajade aarded?

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Vasta
MetsaKurat
Kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: N Veebr 01, 2007 9:21 pm

Pandimajade aarded?

Postitus Postitas MetsaKurat »

No nii istusin ükspäev kodus vahtisin tuimanäoga aknast välja ja äkki tekkis mõte, et jummalapärast on ju olemas pandimajad. Küsimus olekski järgmine, kas keegi on sealt midagi saanud ja kui siis mida? No lihtsalt suusoojaks oleks ju vahva teada.

MetsaKurat
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Pandimajast...

Postitus Postitas kortik »

Iidses Haapsalus pandimaja pole, kuid töötab-tegutseb nn Laenugrupp. Olen seal küll pidevalt luurel käinud, kuid kahjuks midagi sellist, mis oleks seotud meie foorumlaste huviga pole küll näinud. Enam-vähem võib soodsalt saada korraliku tänapäevase käekella, kõikvõimalikku kuld ja hõbeehteid. Ma ei räägi juba makkidest, elektritööriistadest ja mobiiltelefonidest... Aga midagi, vähegi huvitavat, ehk minu mõistes vanaaegset pole küll suutnud veel leida. Kindlasti suurtes linnades on mõne huvitava ja vanaaegse asjakese leidmine enam tõenäoline.
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
A-ruudus
Huviline
Postitusi: 465
Liitunud: P Jaan 29, 2006 12:08 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas A-ruudus »

Pandikates leidub tavaliselt peale varastatud mobiilide igasugust Vene kola,harva ka EW pisijubinaid. Saksa asjadest olen pandimajades näinud ainult nööpe.
Mulle võite alati väärtusetut ida-saksa kraami pakkuda.
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2136
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

Tallinnas vabaduse pst - valdeku ristil asuvas pandimajas on palju vanu asju... ise olen seal vast mõned reichspfenningud ostnud. Militaarteema on seal ka natukene esindatud, kuid see enamuses tänapäevane kola. Aga eks see koht ole rohkem selline, et kui midagi huvitavat tuleb siis on neil teada kõik antiigiärimehed ja kollektsionäärid, kellele helistada... Põhibisness on neil ikka ehted ja mobiilid...
Rohkem ma päälinnas ei teagi selliseid kohti... kui keegi teine teab, siis võiks valgustada...
soadf
Veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: N Aug 11, 2005 9:21 pm

Postitus Postitas soadf »

Pärnus on pandimaja ,kuskil Ühispanga juures ja seal küll vanasid asju.
Kasutaja avatar
raadik
Huviline
Postitusi: 212
Liitunud: P Aug 14, 2005 10:55 pm
Asukoht: Pärnumaa

Postitus Postitas raadik »

see pärnus ühispanga lähedal museumi vastas seal pole midagi saada ja kui on siis on jube kirves hind
Vasta

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”