tere

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Kasutaja avatar
Bigboss
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: K Jaan 31, 2007 5:48 pm

tere

Postitus Postitas Bigboss »

tere tahaks liituda selliste inimestega kes otsivad relvi ja muid asju endal on ka olemas metalliotsija nii et kui on vaja otsima minna siis olen alati valmis tulema.
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Postitus Postitas plekkpea »

Mis kandi mees oled? Kas Transporti omad? Jeepi? Mida leida tahad? Kui vana oled? Millist metalliotsijat omad? Küsimusi tuli "sajaga" , kuid ära ehmu, see inff oleks hea teada enne , kui kaasa kutsun.
Kasutaja avatar
Bigboss
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: K Jaan 31, 2007 5:48 pm

tere

Postitus Postitas Bigboss »

mul kahjuks trantsporti pole ja metalliotsija pole nii väga hea ag kevadeks ostan uue.
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Postitus Postitas plekkpea »

Metalliotsija võin Sulle müüa , kuid muuga aidata ei saa.
kaapekakk
Huviline
Postitusi: 236
Liitunud: L Sept 09, 2006 6:05 pm

Postitus Postitas kaapekakk »

:!: härrased, ärge sedusega pahuksisse sattuge :!:
viimasel ajal saab musta arheoloogia eest julmemat vatti kui eales varem
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Postitus Postitas plekkpea »

Ega enne ei tea kui nätaka ära saab :!: :D No loogiline on ju see , et muististele ja kaitsealustele rajatistele sonkima ei minda. Mis , aga puutub mõnda huvitavas kohas riigimetsa , siis mnjaa .......... Ka seal tuleb viisakalt käituda!
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Postitus Postitas plekkpea »

kaapekakk kirjutas::!: härrased, ärge sedusega pahuksisse sattuge :!:
viimasel ajal saab musta arheoloogia eest julmemat vatti kui eales varem
Kas on kogemusi? Ehk lähemalt?
Kasutaja avatar
Bigboss
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: K Jaan 31, 2007 5:48 pm

Postitus Postitas Bigboss »

kahjuks eriti pole sest see aasta sai ostetud alles. aga mulle meeldib ajalugu ja lähen kas või üksinda metsa kevadel siis on parem otsida.
kaapekakk
Huviline
Postitusi: 236
Liitunud: L Sept 09, 2006 6:05 pm

Postitus Postitas kaapekakk »

kogemusi ei ole, lihtsalt olen teemaga väga hästi tuttav.
mulle käib see must arheoloogia väga vastu karva. ma küll mõistan iga ajaloohuvilise kirge, kuid selle kirehoo käigus peaks ajaloolisele esemele selle väärtuse alles jääma. samas mingu :!: :!: :!: :!: kõik need kes seda teevad ainult raha pärast. väljaõppeta kaevur võib küll selle oma rauatüki mullast kätte saada, kuid siis kaob see lugu, mis on kaasas iga muistisega. kui ma, kurat võtaks, mõnele kaeveloata labidaga tolgusele peale satun, annan raisale jooksupalka. kuigi poisi jõud ei pruugi sellisest lollist üle olla, annan oma parima

koguge, mis te kogute, aga koguge seda ausalt.
ludvig
Kasutaja
Postitusi: 66
Liitunud: R Sept 29, 2006 8:52 pm

Postitus Postitas ludvig »

Minu arust võiks vähem kaagutada sellistest asjadest nagu "must arheoloogia" ja "hauaröövel" jne. Eriti veel kui sellised sõnad on tuttavad ainult Maalehe artiklitest ja täpsem arusaam puudub. Mõelge kuhu me selle kaagutamisega jõudnud oleme!!!! Tavainimene näeb praegu igas metalliotsija omanikus kriminaali või kurat teab mida---ja seda tänu sellistele kes asjast midagi ei tea aga latravad kogu aeg mingist "mustast arheoloogiast" jne.
Suurem osa siin foorumis viibiatest tunneb huvi ww2 asjade vastu ja neid asju muististeks nimetada on ikka lauslollus.
kaapekakk
Huviline
Postitusi: 236
Liitunud: L Sept 09, 2006 6:05 pm

Postitus Postitas kaapekakk »

sedant küll: muististe all ei mõtelnud IIms aegseid leide.

mida muud see võõral pinnal 'kaevamine, et ajaloolise väärtusega leide kätte saada' võib tähendada kui mitte musta arheoloogiat.
tegelikult võiks ütelda ka 'asjade-otsija.' Pipi Pikksukk oli ka asjade otsija. siiski ta ei läinud riigi seadustega vastuollu. meeldivad need Eesti seadused või mitte, aga täitma neid peab.

ma saan aru, et sellised roostes raualeiud on enamasti praht. kuid need tüübid, kes lennukite ja tankide järgi käivad, on küll nahaalid. kui mõnele seadusega selgeks ei tee, olgu nad siis vähemalt aupaklikud eesti eest langenute vastu.
Kasutaja avatar
Niederland
Veteran
Postitusi: 1957
Liitunud: P Dets 11, 2005 6:25 pm
Asukoht: Armee-Abteilung Narwa 1944

Postitus Postitas Niederland »

Mind häirivad kaevajad, kes auke täis ei aja. Kahjuks rõhuv enamus talitab nii. Kaevamispiirkonnad näevad välja nagu sõjatallermaad. See näitab inimese kultuuritust.
kui mõnele seadusega selgeks ei tee, olgu nad siis vähemalt aupaklikud eesti eest langenute vastu.
Keda sa Eesti eest langenuteks loed?
ludvig
Kasutaja
Postitusi: 66
Liitunud: R Sept 29, 2006 8:52 pm

Postitus Postitas ludvig »

eks need kes auke täis ei aja häirivad igaüht. kahjuks ei saa sinna vastu suurt midagi teha---peale selle et ise ajame oma augud alati kinni.
kaapekakk
Huviline
Postitusi: 236
Liitunud: L Sept 09, 2006 6:05 pm

Postitus Postitas kaapekakk »

Eesti eest langenud on eelkõige otsene vastupanu sakslastele ja venelastele - metsavennad. samas on, minu arvatates, ka need Eesti eest langenud, kes tõrjusid okupante okupantide abiga välja, säilitades lootuse hiljem ka saksa väed eesti aladelt välja tõrjuda. ma ei eita, et osadel rohelises vormis võidelnuil olid rahvuslikud eesmärgid, kuigi selliseid oli natside sõjaväes rohkem kui kommude omas. ning ma ei eita natside anti-semiitlikke kuritegusi. nii saksa kui ka vene riik (IIms ajal; vene riik ka enne ja peale) hävitasid eestlasi ja Eestit. mobiliseeritutel ei olnud valikut, nemad langesid võõra võimu tõttu; neid vene/saksa poolel võidelnuid ei tohiks keegi hukka mõista.
kokkuvõttes on IIms Eesti eest langenu see, kelle eesmärk oli autonoomne ja iseseisev EV. kuna mina kõigi IIms võidelnud eestlaste mõtteid ei tea, siis ma ei ole ka suuteline Eesti eest võidelnuid kummagisse sõjaväkke asetada, neid oli mõlemal rindel. kuna natside lipu all võitlesid siin mail rahvusväeosad ja punalipu all enamasti venelased, on Eesti eest võidelnute ülekaal sakslaste poolel.
Kasutaja avatar
Niederland
Veteran
Postitusi: 1957
Liitunud: P Dets 11, 2005 6:25 pm
Asukoht: Armee-Abteilung Narwa 1944

Postitus Postitas Niederland »

kui mõnele seadusega selgeks ei tee, olgu nad siis vähemalt aupaklikud eesti eest langenute vastu.
Eesti eest langenud on eelkõige otsene vastupanu sakslastele ja venelastele - metsavennad
Kuidas saab kindel olla, et tegu on just metsavennaga?
kuna natside lipu all võitlesid siin mail rahvusväeosad ja punalipu all enamasti venelased, on Eesti eest võidelnute ülekaal sakslaste poolel.
Need rahvusväeosad olid ka rohkem eestlaste ärakasutamine, et saada mehi, keda rindele saata. Aga olen nõus, et sakslaste poolel oli rohkem eestimeelseid.

mobiliseeritutel ei olnud valikut, nemad langesid võõra võimu tõttu; neid vene/saksa poolel võidelnuid ei tohiks keegi hukka mõista.
Nii peaksidki inimesed Teises maailmasõjas võidelnutesse suhtuma, mitte aga vaidlema selle üle, kes õige, vabastaja ja vabadusvõitleja on.
Vasta

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”