1. leht 1-st

Küsimus targematele.

Postitatud: N Nov 23, 2017 11:29 pm
Postitas Hall Kardinal
Lugesin sõjaajaloo klubi FRONT LINE kodulehte. Seal tutvustatakse ka militaar arheoloogiat. Mehed otsivad teadmata kadunud sõdureid jne. Igati tänuväärne tegevus muidugi. Kriipima jäi aga üks lause: ............ oli ka neid,keda ei jätnud ükskõikseks nende inimeste saatus, kes langesid meie kodumaa eest.
Ja edasi: Kaks korda aastas meie sõprade ja kolleegidega ühingust " Vironia" korraldame Teises Maailmasõjas langenud Punaarmee sõdurite ja ohvitseride säilmete matmistseremooniat Maardu linna Memoriaalkalmistul.
Nagu ma kirjutisest üsnagi üheselt aru saan oleksid need Punaarmeelased langenud justkui Eesti eest. Või milline on siis kirjutise autori kodumaa??? Sõjaajaloolise klubi liikmed peaksid ikka natukene rohkem ajalugu tundma, seda enam, et nii mõnigi liige on sündinud Eesti Vabariigis. Ega ma kindel just ei ole, et ajalugu vahepeal ümber pole kirjutatud. Kummaline on see väide küll, et Punaarmeelased on meie kodumaa eest langenud. Tänases Eestis on see minu jaoks uudis. Keegi ehk sellest klubist ehk harib mind selles osas.

Re: Küsimus targematele.

Postitatud: R Nov 24, 2017 12:11 am
Postitas ivalO
Selle klubi mehi Sa siit foorumist küll ei leia!

Re: Küsimus targematele.

Postitatud: R Nov 24, 2017 8:49 am
Postitas labidamees
Mõne jaoks ongi kodumaa koht ,kus ta kohvri maha paneb.

Re: Küsimus targematele.

Postitatud: R Nov 24, 2017 10:40 am
Postitas Hall Kardinal
Nii ta paraku on jah. On juute, kes on oma kohvri maha pannud Saksamaal. Pole kuulnud, et need seal III riigi sõdalasi oma kodumaa eest langenuteks peavad.