Küsimus targematele.

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Vasta
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Küsimus targematele.

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Lugesin sõjaajaloo klubi FRONT LINE kodulehte. Seal tutvustatakse ka militaar arheoloogiat. Mehed otsivad teadmata kadunud sõdureid jne. Igati tänuväärne tegevus muidugi. Kriipima jäi aga üks lause: ............ oli ka neid,keda ei jätnud ükskõikseks nende inimeste saatus, kes langesid meie kodumaa eest.
Ja edasi: Kaks korda aastas meie sõprade ja kolleegidega ühingust " Vironia" korraldame Teises Maailmasõjas langenud Punaarmee sõdurite ja ohvitseride säilmete matmistseremooniat Maardu linna Memoriaalkalmistul.
Nagu ma kirjutisest üsnagi üheselt aru saan oleksid need Punaarmeelased langenud justkui Eesti eest. Või milline on siis kirjutise autori kodumaa??? Sõjaajaloolise klubi liikmed peaksid ikka natukene rohkem ajalugu tundma, seda enam, et nii mõnigi liige on sündinud Eesti Vabariigis. Ega ma kindel just ei ole, et ajalugu vahepeal ümber pole kirjutatud. Kummaline on see väide küll, et Punaarmeelased on meie kodumaa eest langenud. Tänases Eestis on see minu jaoks uudis. Keegi ehk sellest klubist ehk harib mind selles osas.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8174
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Küsimus targematele.

Postitus Postitas ivalO »

Selle klubi mehi Sa siit foorumist küll ei leia!
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: Küsimus targematele.

Postitus Postitas labidamees »

Mõne jaoks ongi kodumaa koht ,kus ta kohvri maha paneb.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Küsimus targematele.

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Nii ta paraku on jah. On juute, kes on oma kohvri maha pannud Saksamaal. Pole kuulnud, et need seal III riigi sõdalasi oma kodumaa eest langenuteks peavad.
Vasta

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”