Kas teeks see suvi ka kuhugi ühise väljasõidu?

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Kas teeks see suvi ka kuhugi ühise väljasõidu?

Postitus Postitas tonu »

Suvi tulekul ja kas oleks peale minu veel huvilisi kuhugi ühiselt dessant teha? Mis ideed oleks, et kuhu?
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Re: Kas teeks see suvi ka kuhugi ühise väljasõidu?

Postitus Postitas gruppen »

Kas see dessant oleks lihtsalt jauramine või te sooviks midagi sellist ka korda saata, millest jälg maha jääks? Näiteks mõni väike ilus punker... a la Rindelehe (täiendav) panus lähiajaloo tutvustamiseks?
Kasutaja avatar
eestileegion
Huviline
Postitusi: 435
Liitunud: T Mär 11, 2008 1:52 pm
Asukoht: Järvamaa

Re: Kas teeks see suvi ka kuhugi ühise väljasõidu?

Postitus Postitas eestileegion »

Kui midagi ajaloo tarbeks teeks, siis ma oleks kah võimalusel käpp.
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Kas teeks see suvi ka kuhugi ühise väljasõidu?

Postitus Postitas tonu »

Ikka jah midagi võks ka teha ja näha ka!
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Re: Kas teeks see suvi ka kuhugi ühise väljasõidu?

Postitus Postitas gruppen »

Uschaga siin korra rääkisime sel teemal ja ühine arusaam oli, et võiks laias laastus selline plaan olla: Üks päev korrastaks mõne metsavendlusega seotud objekti (mul paar sellist "looga" punkrikohta on, mis on üpris võsastunud ja millele paremaks ligipääsemiseks võiks paar purret kraavidele teha) ja teine päev teeks ühe matka mööda metsavendade radasid ja punkreid ning oleks sotsialiseerumine (mitte kommuniseerumine :D ) õhtul koos lõkke ja vorstidega.

Kuidas midagi sellist tunduks?
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Kas teeks see suvi ka kuhugi ühise väljasõidu?

Postitus Postitas tonu »

Minule igaljuhul sobiks kui jääks juuni lõppu või juuli algusesse
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Kas teeks see suvi ka kuhugi ühise väljasõidu?

Postitus Postitas Kriuks »

Kuni juuni lõpuni ei sobi kohe kindlasti aga sealt edasi saaks juba mõelda :roll: ...
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Re: Kas teeks see suvi ka kuhugi ühise väljasõidu?

Postitus Postitas gruppen »

Kui ma ise kalendrisse vaatan, siis pakuks ka pigem juuli väga viimane lõpp või august. Juuli algus ja kekspaik on rämedalt kinni juba.
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Kas teeks see suvi ka kuhugi ühise väljasõidu?

Postitus Postitas tonu »

Kas kellelgi on mingeid häid ideid kuhu või mida? mul endal on üks ellujäämiskursus välja pakkuda leidmaks seni avastamata metsavendade punkreid läänemaa soos ;) Õhtune osa saaks minu juures talus pidada koos saunaga. Ööbimiseks platsi piisavalt mis on niidetud. Mingilmääral on eeltöö tehtud asukohtade suhtes kuid kambaga oleks kindlasti töö tõhusam ja lõbusam. Kui ikka täie pauguga teha siis oleks võimalik ka rappa ööbima jääda kes karusi ja hunte ei pelga :wink:
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Kas teeks see suvi ka kuhugi ühise väljasõidu?

Postitus Postitas tonu »

Tegelikult karudest ja huntidest on seal suvel veel hullemad parmud ja põdrakäpsed :lol: Muidugi gruppeni pakutud varjant on paremini eesmärgi suhtes etteplaneeritud. Mina 100% garantiid ei saa anda et miskit leiame, kuid seal kandis on üks juba avastatud ja neid peab kindlasti olema veel
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Kas teeks see suvi ka kuhugi ühise väljasõidu?

Postitus Postitas tonu »

Lugu eriti sinna juurde rääkida pole sest 1944 lahkus sealt Rootsi tervelt kolm külatäit rahvast ja sama tühjaks ta on jäänud siiani.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Re: Kas teeks see suvi ka kuhugi ühise väljasõidu?

Postitus Postitas gruppen »

Aga siis äkki ikkagi otsiks. Kui sul mingit infot mulle eelnevalt anda on ma võin ka mingit eeltööd teha või ma äkki juba tean midagi. Saame legendi ja ala paremini paika ning kui miskit ette jääb, võib selle ju puhtaks niita ja ära mõõdistada-kaardistada. Jälle üks asi tehtud - mina oleks sellise plaaniga ka käsi.

Mida päälik arvab?
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Kas teeks see suvi ka kuhugi ühise väljasõidu?

Postitus Postitas tonu »

Asi natuke edasi arenenud :wink: Retk toimub igal juhul ja kaasa tuleb ka sealtkandist pärit 1932 aastal sündinud naisterahvas, kes hea meelega oli nõus teejuht olema ja Klaanemaa külast rääkima.Ehk tuleb ka tema jutust miskit huvitavat teavet.Praegu on küll foorumis huvi suht külmaks kahjuks jäänud :(
Kokkulepe on praeguse seisuga jämedalt peale 20 juulit. Tegemist on kunagise sealse metsavahi järeltuliaga ;)
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Kas teeks see suvi ka kuhugi ühise väljasõidu?

Postitus Postitas uscha »

Plaan järgmine:

Laupäeval, 25. juuli hommikul koguneme Klaanemaa küla lähedal ja läheme rappa punkrit otsima. Kogunemiskoha, kellaaja ja täpsema rabaplaani esitab kasutaja tonu. Peale rabas müttamist lähme 14.15 või 18.15 praamiga Vormsi saarele ja tagasi mandrile tuleme pühapäeval 17.05 või 19.05 praamiga. Laupäeva õhtu ja pühapäeva võiks mööda saata saarega ja seal asuvate militaarobjektidega tutvudes. Kas äkki kasutaja ormsö oleks nõus saarel meiega ühinema ja giidiks olema?

Praegu on tulijaid täpselt kümme - otofoto, tonu, VonSten, Kriuks, mel2, aivar74, Unterkroon, uscha ja kaks inimest väljaspool foorumit.

Kes ühineda soovivad andku siin teemas või privaatsõnumi kaudu täna/homme teada! Peale seda komplekteeriks autod ja ostaks praamipiletid ära. Kas kellelgi Vormsi saare majutusega on kogemusi või ettepanekuid/soovitusi?
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
Parabellum
Huviline
Postitusi: 696
Liitunud: L Sept 26, 2009 10:49 am
Asukoht: Reval

Re: Kas teeks see suvi ka kuhugi ühise väljasõidu?

Postitus Postitas Parabellum »

+1
"Si vis pacem,para bellum."
Vasta

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”